Düğünümüz Var Kütahya Kahkalara Boğdu

Kütahya Dumlpınar Üniversitesi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı’nın Tiyatro ve Drama Uygulamaları dersi kapsamında sahnelediği, DPÜ Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal tarafından yazılıp yönetilen Düğünümüz Var Kütahya adlı tiyatro oyunu, Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinin sahnelediği Düğünümüz Var Kütahya adlı tiyatro oyunu izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Hezar Dinar Kültür Merkezi'nde düzenlenen tiyatro oyununa, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya Barosu Başkanı Av. Ahmet Atam, Kütahya İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Mustafa Çekiç, Kütahya İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Eğitim Fakültemizin Dekan Vekili Prof. Dr. İrfan Terzi, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmet Özotraç, Üniversitemizin akademik ve idari personelleri, öğrencilerimiz ve vatandaşlar katıldı. Boş koltuğun kalmadığı tiyatro salonunda pek çok seyirci oyunu ayakta izledi.

Oyun öncesi sahneye gelen oyunun yazarı ve yönetmeni DPÜ Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, "Çok merak edilen bir soruya yanıt vermek için buradayım. Birazdan bu sahneye çıkacak 51 öğrencinin profesyonel tiyatrocu olup olmadığı ile ilgili çok fazla soru aldık. Bu öğrencilerin hiçbiri profesyonel olarak tiyatro ile uğraşmıyorlar. Tümü aldıkları Tiyatro ve Drama Uygulamaları dersinin final sınavını birazdan sizin karşınızda verecekler. Oyun boyunca kahkahalarınızı, alkışlarınızı ve ıslıklarınızı eksik etmemenizi rica ediyorum. İyi seyirler dilerim" dedi.

Babasının işi sebebiyle büyükşehirden Kütahya'ya gelen Nazlı ile Kütahyalı bir genç olan Ahmet'in arkadaşlıktan evliliğe kadar geçen süreçte aile üyeleri ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerini ve ikilinin Kütahya'nın evlilik adetleri ile olan sınavının anlatıldığı tek perdelik komedi oyunu Düğünümüz Var Kütahya, izleyicilerden tam not aldı. Gösteri sonunda seyircileri selamlayan oyuncular, uzun süre ayakta alkışlandı.

Tiyatronun ardından oyunda sahne alan tüm oyunculara Vali Dr. Ömer Toraman, Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Prof. Dr. Kâzım Uysal, Av. Ahmet Atam, Prof. Dr. İrfan Terzi, Hasan Başyiğit ve İsmet Özotraç tarafından Üniversitemizin teşekkür belgesi sunuldu.

Sahnede kısa bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Doç. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal'ı ve öğrencileri gösterdikleri performanstan dolayı tebrik etti ve tüm sahne ekibi adına Doç. Dr. Topçuoğlu Ünal'a çiçek hediye etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 12 Aralık 2019, Perşembe / 1596 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Egitim Fakültesi, Hezar Dinari Kültür Merkezi, Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı, Düğünümüz Var Kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler