DPÜ’nün Projesine AB COST Programından İkinci Destek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin yürüttüğü ‘Yeni Karbonnanotüp Esaslı Biyosensörler ve Kanser Hücrelerinin Erken Dönemde Teşhisi’ projesi Avrupa Birliği’nin HORIZON 2020 (UFUK 2020) COST programı ‘CA18220 – ‘European network of FURan based chemicals and materials FOR a Sustainable development’ aksiyonu kapsamında uluslararası proje olarak destek almaya hak kazandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin ‘Yeni Karbonnanotüp Esaslı Biyosensörler ve Kanser Hücrelerini Erken Dönemde Teşhisi’ projesi HORIZON 2020 COST programından destek kazandı.

Projenin yürütücüsü DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyokimya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Şen tarafından Avrupa Birliği tarafından uygulanan HORIZON 2020 COST (European Cooperation in Science and Technology: Bilim ve Teknolojide Avrupa İş Birliği) programına yapılan başvuru olumlu sonuçlandı ve proje HORIZON 2020 CA18220 - European network of FURan based chemicals and materials FOR a Sustainable development’ aksiyonu kapsamında uluslararası proje olarak destek aldı.

PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ ŞEN AKSİYONDA YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU

Desteğin yanında projenin yürütücüsü olan Doç. Dr. Fatih Şen de ‘CA18220 - European network of FURan based chemicals and materials FOR a Sustainable development’ aksiyonu kapsamında yönetim kurulu üyelerinden birisi (MC member) olarak kabul edildi. 

Başkanlığını Portekiz’den Prof. Dr. Andreia F. Sousa’nın yaptığı ve aralarında Belçika, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, Hollanda, İspanya olmak üzere 28 Avrupa ülkesinin yer aldığı aksiyona ‘Yeni Karbonnanotüp Esaslı Biyosensörler ve Kanser Hücrelerini Erken Dönemde Teşhisi’ projesi ile katılan Doç. Dr. Fatih Şen ve proje ekibi, böylece WG 2 - Materials development, their processing and characterisation, and computational studies grubu ile çalışmalarda bulunabilecek.

REKTÖRÜMÜZDEN TEBRİK MESAJI

Proje hakkında konuşan Doç. Dr. Fatih Şen, başta Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal olmak üzere tüm üniversite yönetimine ve çalışanlarına, her zaman destek verip çalışma olanağı sağladıkları için teşekkürlerini iletti.

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal da elde edilen başarının bu şekilde ödüllendirilmesinden dolayı Doç. Dr. Fatih Şen’in ve ekibinin başarısını tebrik ederek, istikrarlı, gayretli ve başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 27 Ocak 2020, Pazartesi / 1369 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, AB Projeleri, COST, European Union,

Bu Kategorideki Diğer Haberler