Prof. Dr. Ahmet Aydın’dan DPÜ’ye Veda

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden emekli olan öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Aydın için fakülte binasında veda töreni düzenlendi.

DPÜ Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Başkanlığı görevini yürütürken emekliye ayrılan öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Aydın için veda töreni düzenlendi.

Mühendislik Fakültemizin Fuaye Alanında düzenlenen törene Prof. Dr. Ahmet Aydın ve ailesinin yanı sıra Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Halis Aydemir ve Prof. Dr. Kaan Eraslan, DPÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İ. Göktay Ediz, DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Altuncu, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Önder Uysal, Mühendislik Fakültemizin eski dekanlardan Prof. Dr. Ramazan Köse, Prof. Dr. Cem Şensöğüt ve Prof. Dr. Osman Şan ve eski rektör yardımcılarımızdan Prof. Dr. Mehmet Tevfik Bayer ile Mühendislik Fakültesinin akademik ve idari personelleri katıldı.

Törende ilk sözü alan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İ. Göktay Ediz, Aydın'ın kısa bir özgeçmişini okuduktan sonra "Prof. Dr. Ahmet Aydın, asistanlıktan profesörlüğe ve hatta daha sonrasında da mücadelenin ve çalışmanın hiç bitmediği akademik alandaki bu uzun yolculuğu çok güzel bir şekilde neticelendiriyor. Kendisi emekli olsa da, bizlerin onun deneyimlerinden faydalanması için kendisinin Üniversitemizle bağlarını koparmamasını rica ediyoruz. Prof. Dr. Ahmet Aydın'a bundan sonraki yaşamında ailesiyle mutluluklar diliyor, saygılarımı sunuyorum" dedi.

"AHMET HOCA DEMEK HUZUR DEMEK"

Prof. Dr. Göktay Ediz'den sonra söz alan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kaan Eraslan ise "Ahmet Hoca deyince aklıma huzur geliyor. Kendisiyle çalıştığımız dönemde çalışma ortamımızda hep huzur vardı. Kendisi bizlere ağabeylik yaptı, bize çok değer kattı. Hakkınızı helal edin hocam. Size çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başlayan Prof. Dr. Ahmet Aydın ise "Akademisyenlik hayatımda Ege, Dokuz Eylül, Akdeniz, Isparta Süleyman Demirel ve Kütahya Dumlupınar Üniversitelerinde çalıştım ve çeşitli görevler üstlendim. Tüm kariyerim boyunca çok sayıda akademisyenle çalıştım. Bugünlere ulaşmada emeği olan herkese tek tek teşekkür ediyorum. Bu üniversitede görev yaptığım 22 yıl boyunca çok değerli çalışma arkadaşlarım oldu. Sizlerin de size değer katan çalışma arkadaşları olmasını temenni ediyorum. İyisiyle kötüsüyle geçen bu 22 yılın sonunda 'Ne olursa olsun. İyi ki sizleri tanıdım' diyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Mühendislik Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. İ. Göktay Ediz, Rektör Yardımcımız Kaan Erarslan, DPÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurgül Bozkurt DPÜ Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı İskender Işık ve eski dekanlarımızdan Osman Şan, Prof. Dr. Ahmet Aydın'a teşekkür hediyelerini sundu.

PROF. DR. AHMET AYDIN KİMDİR?

Prof. Dr. Ahmet Aydın, 1977 yılında Ege Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olup 1984'te aynı bölümden Doktor unvanını kazandı.

1995 yılında göreve başladığı Dumlupınar Üniversitesinde ilk olarak Mühendislik Fakültesi Dekanlığına atandı. Bir dönem rektör yardımcılığı görevi de üstlenen Aydın, Eğitim Fakültemizin kurucu dekanlığını üstlenmiş, daha sonra Mühendislik Fakültemizde görevine döndü. Prof. Dr. Ahmet Aydın, emekliliğinden önce Maden Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 26 Aralık 2018, Çarşamba / 1037 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Mühendislik Fakültesi, Prof. Dr. Ahmet Aydın, Maden Mühendisliği Bölümü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler