Üniversitemiz İle Kütahya Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Kütahya Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) İşbirliği Protokolü imzalandı. İmza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören ve Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür V. Kamil Uçan katıldı.

Gerçekleşen imza töreninde Üniversitemiz ile Kütahya Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) İşbirliği Protokolü hakkında açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, imzalanan protokol ile Üniversitemizde İŞKUR İrtibat Noktası oluşturulacağını, İş ve Meslek Danışmanları aracılığıyla öğrencilerimize işgücü piyasası, İŞKUR faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacağını söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören protokol sayesinde; öğrencilerimizin mesleki deneyimlerinin ve teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine, kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan İşbaşı Eğitim Programı ve Girişimcilik Eğitim Programı gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine yardımcı olmayı amaçladıklarını belirtti.  

 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 04 Ocak 2018, Perşembe / 3308 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, işkur, İşbirliği Protokolü ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler