Türkiye Şampiyonası’nda Bir Kütahyalı: DPÜ Sualtı Hokeyi Takımı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sualtı Hokeyi Takımı, 6 ilden 23 takımın mücadele ettiği Sualtı Hokeyi 23 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası’nda Kütahya’yı ve Üniversitemizi temsil ediyor.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı Sualtı Hokeyi 23 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası'nda üniversitemizi ve Kütahya'yı DPÜ Sualtı Hokeyi Takımı temsil ediyor.

DPÜ Sualtı Sporları Topluluğu çatısı altında bir araya gelen ve üniversitemizin çeşitli bölümlerinde okuyan öğrencilerden oluşan DPÜ Sualtı Hokeyi Takımı, Türkiye şampiyonasında elde edeceği başarıyla adını tüm Türkiye'ye duyurmak istiyor.

Takımımız hakkında açıklama yapan Antrenör ve TSSF Kütahya İl Temsilcisi Ayhan Karakoç, "2014 yılından bu yana Kütahya Dumlupınar Üniversitesi adıyla mücadele ediyoruz. Kendi öğrencilerimizden oluşturduğumuz bu takımla sezon boyunca antrenman yapıyoruz. Yaklaşık 3 senedir Türkiye şampiyonaları Kütahya'da da düzenleniyor. Biz de uygun olan yaş kategorilerinde şampiyonalara katılıyoruz" dedi.

Gençlerin su sporlarına olan ilgisinin artmasını beklediklerini ifade eden Ayhan Karakoç, "Gönül ister ki sualtı sporlarına ilgi artsın. Burada bu imkanlar var. Gençlerimizi sualtı sporlarına katılmaları için davet ediyoruz. Bizlere katılmak isteyen öğrencilerimiz Olimpik Yüzme Havuzu'na ya da Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığına gelip sualtı sporlarına katılmak istediklerini bildirmeleri yeterli. Bizler onlara yardımcı olmaya hazırız. Maddi ve manevi tüm olanaklar öğrencilerimizin hizmetinde" şeklinde konuştu

Bu şampiyonada sportif başarının önünde sualtı sporlarını tanıtmak ve sevdirmeyi hedeflediklerini belirten Karakoç, "Elbette başarıyı da istiyoruz. Ancak şu da bir gerçek ki, öğrencilerimiz bizleri çoğunlukla 2. sınıfta keşfediyorlar. Onları bir takımda oynayacak seviyeye getirmemiz de yaklaşık bir yıl sürüyor. O yüzden öğrencilerimizden iki yıl üst düzey verim alabiliyoruz. Ama bu bizi yıldırmıyor. Ben gezmesinden, tozmasından, dersinden, sınavlarından vakit ayırıp burada spor yapan gençlere teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

İLİŞKİLİ HABERLER

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 05 Nisan 2019, Cuma / 1408 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, TSSF, Olimpik Yüzme Havuzu, Sualtı Hokeyi 23 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası, DPÜ Sualtı Hokeyi Takımı,

Bu Kategorideki Diğer Haberler