ISSA Projesi’nde Uluslararası Çalışmaların Sonuçları Konuşuldu

DPÜ Dış İlişkiler Koordinatörlüğünün yürüttüğü ISSA Projesi kapsamında Yabancı Diller Yüksekokulumuzdaki oturumlarla sürüyor.

DPÜ Dış İlişkiler Koordinatörlüğünün yürüttüğü ISSA Projesi kapsamında ikinci günde üç oturum düzenlendi. 

Yabancı Diller Yüksekokulumuzdaki toplantı salonunda düzenlenen günün ilk oturumunda TEI of Crete'ten Nikoleta Ratsika, ISSA Projesi kapsamında dört farklı ülkede ve farklı koşullar etkisinde öğrenci devamsızlığına yönelik yapılan araştırmaların nitel ve nicel analiz sonuçlarını katılımcılarla paylaştı. 

Ratsika'nın ardından söz alan Öğr. Gör. V. Onur Demirciler, proje kapsamında geliştirilen ve Öğr. Gör. Ulaş Yabanova tarafından tasarlanan E-Platform ve ISMA Devamsızlık Modülü hakkındaki sunumuyla dinleyicilere bilgi verdi.

İkinci günün öğleden sonraki bölümünde M&M Profuture Training S.L. kuruluşundan Montserrat Renedo, proje araştırmaları sonucunda eğitimcilerin devamsızlığına ilişkin sonuçlar ile eğitimcilerin eğitimi ve öğrenci ile etkili iletişim metodlarının neler olduğunu anlattı. Dış İlişkiler Koordinatörümüz Doç. Dr. Oktay Şahbaz'ın önerisiyle Hindistan, Yunanistan, İspanya temsilcileri ülkelerinde öğrenci devamsızlığına ilişkin uygulamalar hakkında bilgi verdi. 

İkinci gün etkinlikleri Kütahya şehir merkezi turu ile son buldu.


İLİŞKİLİ HABERLER

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 03 Nisan 2019, Çarşamba / 1234 defa okundu.

Etiketler : dpü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler