DPÜ’den Romanya Üniversiteleriyle İş Birliği

Romanya‘da düzenlenen 9. Uluslararası Malzeme Bilimi ve Teknoloji Konferansı’na davet edilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez açılış konuşmasını yaptığı etkinliğin ardından üç farklı üniversitenin yöneticileriyle üniversiteler arası çalışma alanları konusunda görüşmeler gerçekleştirdi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez davetli olarak gittiği Romanya'daki yükseköğretim kurumlarıyla temaslarda bulundu.

Bükreş Politeknik Üniversitesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Malzeme Bilimi ve Teknoloji Konferansı'na (RoMat2022) davet edilen ve burada Plenary Invited Speaker sıfatıyla açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Hasan Göçmez, 'Enerji Depolama Uygulamalarında Perovskit Tabanlı Malzemeler' başlıklı bir konuşma yaptı. Konuşmasında, dünyada alternatif enerji kaynakları alanında son zamanların en popüler çalışma konusu olan perovskit tabanlı malzemelerin güneş pilleri ve süperkapasitör uygulamalarında kullanımını ve DPÜ laboratuvarlarında bu alanda yapılan çalışmaları katılımcılarıyla paylaşan Prof. Dr. Göçmez, açılış töreninin ardından Bükreş’te bulunan farklı üniversitelerle ikili anlaşma olanaklarını görüştü.

Ziyaretlerinden birinde Bükreş Politeknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Horia Necula'ya konuk olan Rektör Yardımcısı Göçmez, görüşmenin ardından akademik ve idari personel değişikliği, doktora, yüksek lisans ve lisans öğrencileri arasında değişim, akademik bilgi ve yayın paylaşımı, ortak dersler, seminerler ve kültürel çalışmalar, ortak bilimsel araştırmaların hazırlanması ve mevcut laboratuvar olanaklarının ortak kullanılmasıyla ilgili konularda üniversiteler arasında çalışmaların yapılması konularında anlaşma sağlandığını ve en kısa sürede Romanya'da bulunan üç üniversite ile mutabakat anlaşmasının yapılacağını belirtti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 05 Aralık 2022, Pazartesi / 996 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler