DPÜ GSF’nin 22’den 22’ye Sergisi Sakarya Üniversitesinde

Güzel Sanatlar Fakültemizin 30 Ağustos Zaferinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sakarya Üniversitesinin (SAÜ) ev sahipliğinde düzenlediği 22’den 22’ye temalı Uluslararası Afiş Tasarım Yarışması Sergisi, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al’ın katılımıyla açıldı.

DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, 22’den 22’ye temalı Uluslararası Afiş Tasarım Yarışması Sergisi'ni Sakarya Üniversitesinde açtı.

SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Sanat Galerisi'nde düzenlenen serginin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Levent Mercin, Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Turgay, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Güzel Sanatlar Fakültemizden etkinliğe ilişkin yapılan açıklamada "30 Ağustos 2022 Zafer Bayramı haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen uluslararası afiş yarışmasında, şehitlerin anılması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının gösterdiği millî mücadele konusunda farkındalık oluşturulmasının ve 30 Ağustos destanının gelecek kuşaklara görsel bir kültür mirası olarak aktarılmasının amaçlandığı kaydedildi.

PROF. DR. UYSAL: AMACIMIZ İSTİKBALE DERDİMİZİ SANATLA ANLATMAK

22’den 22’ye temalı sergiyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Prof. Dr. Kâzım Uysal, üniversite olarak böyle bir sergi düzenlemekten memnun olduklarını dile getirdi. Kurtuluş Savaşı'nı en iyi şekilde gençlere aktarmakla zorunlu olduklarını vurgulayan Rektör Uysal amaçlarının istikbale dertlerini sanatla anlatmak olduğunu aktardı ve sergide emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Serginin açılışında bir konuşma yapan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ise gençlere 30 Ağustos Zaferinin ruhunu anlatmak düşüncesiyle yola çıktıklarını belirterek iş birliğinde emeği geçen Rektörümüze teşekkür etti.

Rektörlerin ardından kısa bir konuşma yapan Dekanımız Prof. Dr. Levent Mercin, yarışmanın uluslararası düzeydeki hikâyesini ve serginin amacını anlattı. Prof. Dr. Mercin sergiye destek verdikleri için Sakarya Üniversitesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi rektörlerine, dekanlarına ve sergide emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Sergi, 27 Kasım 2022 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Öte yandan sergi açılışı öncesi Rektörümüz Prof. Dr. Uysal, Rektör Prof. Dr. Al’ı ziyaret ederek iki üniversitenin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu. Rektör Uysal, Rektör Al’a görevinde başarılar dileyerek çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 22 Kasım 2022, Salı / 1105 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi, dpü güzel sanatlar fakültesi, sakarya üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler