KARANDA İHA Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aldı

Dünyanın en büyük havacılık ve uzay festivali olan ve bu yıl beşinci kez yapılan TEKNOFEST’te Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması’nda şampiyon olan KARANDA İHA Takımımız, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

KARANDA İHA Takımımızı TEKNOFEST’te kazandığı şampiyonluk kupasına kavuştu.

Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı TEKNOFEST’in akademik paydaşlarından olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, ödül töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez, akademik personelimiz ve öğrencilerimiz ile temsil edildi. Kütahya’da gerçekleştirilen TEKNOFEST Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması’nda üniversitemize birinciliği getiren ve TUSAŞ Ödülü ile ödüllendirilen KARANDA İHA, 30 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen TEKNOFEST Ödül Töreni’nde Altın Performans Birincilik Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

SELÇUK BAYRAKTAR’DAN ŞAMPİYONLUK KUPASI

Festivalin son gününde ise şampiyon unvanlı ekibimiz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcımız Hasan Göçmez, TEKNOFEST Kurum Temsilcisi Arş. Gör. Dr. Recep Uğur Acar, Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Ali Samet Öngen ve stant ekibimizin katıldığı törende şampiyonluk kupasını Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın elinden aldı.

REKTÖR UYSAL: GENÇLERİMİZİN BAŞARILARI GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR

Kazanılan başarıya ilişkin Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal şu açıklamalarda bulundu: “Üniversitemiz özellikle kuruluşumuzun 30. yılı ve Büyük Zaferin 100. yılında TEKNOFEST'de güzel ve anlamlı kazanımlar elde etti. Elde edilen bu başarı üniversitemiz ve kıymetli ekibimiz DPÜ KARANDA için çok güzel bir kazanım. Yeni dönemde hedefimiz daha çok alanda ve daha çok takımla geldiğimiz aşamaları bir ileri basamağa yükseltmek olarak belirledik. Gençlerimizin bu denli çalışkan ve üretken olması bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Takımlarda yer alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca burada Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ni TEKNOFEST Karadeniz’de temsil eden stant ekibimizden Arş. Gör. Dr. Recep Uğur Acar’a Arş. Gör. Dr. Ali Samet Öngen’e, bizlerin gözbebeği olan tamamen gönüllü olarak burada yer alıp halkımıza üniversitemizi anlatan öğrencilerimiz Gülsen Özdemir, Abdülmuttalip Şahan, Huriye Burçin Koç, İsa Barışan, Rohat Öztürk, Melek Durlanık ile ekip olarak katılım sağlayarak bizlere mutluluk veren DUSCART ve Şahin Roket üyelerine teşekkürü bir borç bilirim.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

REKTÖR YARDIMCISI GÖÇMEZ: STANTIMIZIN YILDIZI KARANDA

TEKNOFEST takımlarımızdan sorumlu olan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez, KARANDA İHA’nın elde ettiği şampiyonluk ve TUSAŞ Özel Ödülü gibi başarılardan büyük mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi:

Öncelikle DPÜ KARANDA takımımızın Kıymetli Danışmanı Mühendislik Fakültemizin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Soydan Serttaş’ı, kaptan Makine Mühendisliği öğrencimiz Ömer Melih Sevici’yi, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Makine bölümünden öğrencilerimiz Kemal Metin, Ahmet Aziz Bilgin, Ahmet Kaan Beyaz, Eyüp Çilkaya, Hazal Esin Dündar ve Sefa İyik’i iki yılı aşkın süredir yürüttüğü çalışmalarının karşılığını aldıkları için en içten duygularımla kutluyorum. Ancak şunu da eklemek istiyorum ki, arkadaşlarımızın başarısı asla bir tesadüf değil ve beklediğimiz bir sonuçtu. İlk önce Kütahya’nın ev sahipliğindeki Serbest Görev Yarışları’nda da ilk günden bu yana büyük bir takım çalışması gösterdiler. Ardından büyük bir ekiple birlikte bu yıl ilk kez ‘Akademik Paydaş’ sıfatıyla yer aldığımız standımızda ziyaretçilerimize bir hafta boyunca yaptıkları çalışmalarını aktardılar.

Kıymetli ekibimizin başarısının ne seviyede önemli olduğunu; standımızı ziyaret ederek gençlerimizin çalışmalarını bizzat yerinde inceleyen Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’ın, TR Eğitim ve Teknoloji Genel Müdürü Çağlar Demirkan’ın, TUSAŞ Ar-Ge & Teknolojik Direktörü Prof. Dr. Erdal Çelik’in, Üniversite İş Birlikleri Müdürü Süleyman Demir’in ve Teknolojik Yetkinlik Müdürü Mehmet Erdem Çorapçıoğlu ile TR Eğitim ve Teknoloji'nin Genel Müdürü Çağlar Demirkan’ın ve İK Lideri Fatih Mahmut Bilici’nin şampiyon takımımıza gösterdikleri ile vesilesi ile ifade etmek iterim. Kıymetli yöneticilerimize nazik ziyaretleri ve gençlerimize verdikleri motivasyon için buradan tek tek teşekkür ederim.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 05 Eylül 2022, Pazartesi / 2109 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi, teknofest,

Bu Kategorideki Diğer Haberler