DPÜ KARANDA İHA’dan TEKNOFEST Yolunda Büyük Başarı

Zafer Havalimanında 9 - 14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek TEKNOFEST Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları kategorisinde yarışmaya katılacak olan KARANDA İHA takımımız, Vtol İHA ile Detaylı Tasarım Video aşamasındaki yarışmalarda 200 takım arasında 1. sırayı aldı.

DPÜ KARANDA İHA takımımız, Vtol İHA ile Detaylı Tasarım Video aşamasında birinci oldu.

9 - 14 Ağustos tarihleri arasında Kütahya Zafer Havalimanında gerçekleştirilecek "Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları" kategorisinde yarışmaya katılacak olan KARANDA İHA takımımız hem yarışmaya katılmaya hak kazanıp hem de süreç içerisinde başarılar kazanmaya devam ediyor. KARANDA İHA, son olarak 200 takımın katıldığı Vtol İHA ile Detaylı Tasarım Video aşamasında 1. takım olarak başarılana bir yenisini ekledi.

Elde edilen başarıyla ilgili konuşan KARANDA İHA Takım kaptanı Melih Sevici, düşüncelerini "Böyle bir başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Takım arkadaşlarımızla uzun süredir çabalıyoruz, yarışmada da hedefimiz birinciliği üniversitemize getirmek. Bu başarıya katkı sunan Rektör hocamız Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez'e, Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Cengiz Karagüzel'e ve Öğrenci Konseyimize desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz" diyerek ifade etti.

REKTÖR UYSAL: GENÇLERİMİZİN ÇALIŞKANLIĞI BİZİ MUTLU EDİYOR

Kazanılan başarıya ilişkin Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal şu açıklamalarda bulundu:

Üniversitemiz özellikle kuruluşumuzun 30. yılı ve Büyük Zaferin 100. yılında TEKNOFEST'de güzel ve anlamlı kazanımlar elde etti. İnanıyoruz ki, bu dönem elde ettiğimiz başarıları yeni döneme de aktaracak, daha çok öğrencimizin böylesi bir organizasyona katılmasını sağlayıp, ülkemizin millî teknoloji hedeflerine katkı sağlayacağız. Bu sene üniversitemiz ulaşımdan sağlığa, tarımdan uzaya, biyolojiden kimyaya toplam 33 takım ile başvuru gerçekleştirdi. Bu çok güzel bir kazanım. Yeni dönemde hedefimizi daha çok alanda en az 50 takım çıkartmak ve değerli başarılar elde etmek olark belirledik. Gençlerimizin bu denli çalışkan ve üretken olması bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Takımlarda yer alan öğrencimizi tebrik ediyorum.

Öte yandan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, bu sene paydaşı olduğu TEKNOFEST 2022'nin 30 Ağustos - 4 Eylül tarihlerinde düzenleneceği Samsun'a giderek üniversitemizi ve takımlarımızı tanıtacak.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 02 Ağustos 2022, Salı / 909 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler