DPÜ İİBF İngilizce İşletme Bölümünü Açıyor

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (DPÜ İİBF), 2021-2022 Akademik Yılı’nda bütünüyle İngilizce dilinde eğitim verecek İşletme lisans programına öğrenci kabul edecek.

DPÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2021-22 Akademik Yılı’nda İşletme (İngilizce) bölümüne öğrenci kabul edecek.

Rektörlüğümüzden yapılan açıklamada 2021-22 Akademik Yılı’nda öğrenci kabulü için Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) teklif edilen bölüm ve programlara ilişkin kararların Üniversitemize bildirildiği ifade edildi. Buna göre YÖK, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemize bağlı olarak İşletme (İngilizce) bölümünün kurulması ve gerekli koşulların sağlanmasının ardından öğrenci kabul etmesi için Üniversitemize onay verdi. Alınan onayın ardından DPÜ İİBF, eğitimin tamamen İngilizce olacağı bölüme öğrenci kabulü için gereken koşulları sağlamak amacıyla çalışma başlattı.

PROF. DR. DURAN YENİ BÖLÜMÜN HEDEFLERİNİ ANLATTI

YÖK’ün kararını sevindirici bulduklarını ifade eden İİBF Dekanımız Prof. Dr. Cengiz Duran, şunları söyledi:

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü kapsamında açılan İngilizce İşletme programı 2021-2022 eğitim öğretim yılı itibariyle öğrenci alımına başlayacak. İngilizce İşletme programı ile YÖK’ün uluslararasılaşma stratejileri çerçevesinde üniversitemizin başarısının arttırılması, ulusal ve uluslararası kurumlarda istihdam edilecek gerekli teknik donanım ve dil becerisine sahip işgücünün yetiştirebilmesini amaçlıyoruz. Ayrıca üniversitemizde %100 İngilizce eğitim veren bir programın kurulmasıyla Avrupa Birliği üyesi başta olmak üzere çeşitli ülkelerle yapmayı planladığı çift diploma, Erasmus+ gibi karşılıklı anlaşmalara yönelik dezavantajların ortadan kaldırılması için önemli bir adım atılmış oldu.

İngilizce işletme programının açılması ile Devletimizin 1416 Sayılı Kanun çerçevesinde üniversitemiz adına yurtdışına gönderdiği öğretim elemanlarının bu tecrübelerini üniversitemize ve şehrimize en iyi şekilde aktarmalarına ortam sağlayabilecek; Ulusal ve uluslararası kurumlarda istihdam edilecek gerekli teknik donanım ve dil becerisine sahip işgücünü yetiştirebileceğiz. Lisans seviyesinde dil becerisini geliştirmiş mezunların, lisansüstü eğitimlerini yurt dışında etkin ve başarılı bir şekilde tamamlayabilmelerine yardımcı olabilmenin yanında güncel bilgilerin yer aldığı yabancı kaynakları kolayca anlayabilecek akademik personel yetiştirmeye katkı sunacağız.

Prof. Dr. Duran sözlerini, “Kütahya bölgesi, seramik, maden ve çini başta olmak üzere birçok sektörde ihracat yapan bir ilimiz. Bu nedenle bölgemizin ihtiyacı olan personelin yetiştirilmesi adına İngilizce İşletme programının bölgemize yarar sağlayacağını düşünüyoruz” diyerek tamamladı.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 30 Haziran 2021, Çarşamba / 1163 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler