DPÜ Genç Yeşilay Topluluğu’ndan Bağımlılık Zirvesi

DPÜ Genç Yeşilay Topluluğu, Kütahya Valisi Ali Çelik, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın konuşmacı olduğu ve 13 üniversiteden 14 topluluğun katıldığı Bağımlılık Zirvesi gerçekleştirdi.

DPÜ Yeşilay Topluluğu tarafından Bağımlılık Zirvesi düzenledi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantıya Kütahya Valisi Ali Çelik, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Eğitim Fakültesi Dekanımız ve Genç Yeşilay Topluluk Danışmanı Prof. Dr. İrfan Terzi, Yeşilay Kütahya Şube Başkanı Nuri Çetin, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcımız ve Yeşilay Kütahya Şube Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, Kütahya Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ile 13 üniversiteden 14 öğrenci topluluğunun temsilcileri katıldı.

Program, üniversite öğrencisi ve Genç Yeşilay gönüllüsü Sena Ceyhan’ın gerçekleştirdiği bağımlı bir gencin yaşamını konu alan sunum ile başladı. Protokol konuşmalarında ilk sözü alan Şube Başkanı Nuri Çetin, konuşmasında Genç Yeşilaylar’ın ortak çalışmasının önemine ve Kütahya Valiliğinin Yeşilay’a gösterdiği desteğe değindi.  Dekanlık görevi yanı sıra Genç Yeşilay Topluluk Danışmanlığını yürüten Prof. Dr. İrfan Terzi ise DPÜ Genç Yeşilay’ın gerçekleştirdiği çalışmaları ve topluluğun kuruluş dönemini katılımcılara aktardı.

VALİ ÇELİK VE REKTÖR UYSAL KATILIMCILARA HİTAP ETTİ

Dekan Terzi’nin ardından söz alan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, konuşmasında “Bilirsiniz insanı diğer varlıklardan ayıran en önemli özelliği iradesidir. Bağımlılık yapan maddeler insanı köleleştirir. Bağımlılık bir esarettir” ifadelerini kullanarak katılımcı gençlerden bu alanda çalışma beklediğini ve Üniversite olarak Yeşilay’ın destekçisi olduklarını belirtti.

Etkinlikte katılımcılara hitap eden Kütahya Valisi Ali Çelik de, “Gençlerin, toplumsal olarak sorumluluk üstlenmeleri, toplumun ciddi sorunlarına birlikte azim göstermeleri bizim için keyif sebebidir’ dedi ve Kütahya Valiliğinin Yeşilay’a desteğinin süreceğini vurguladı.

Protokol konuşmalarının ardından program YEDAM’da görev yapan Psikolog Münire Kardaş’ın ‘Bağımlılığa Yaklaşım’ başlıklı eğitimi ve Genç Yeşilay gönüllülerinden Melike Kayadibi ile Abdülmuttalip Şahan’ın ‘Gençlerin Bağımlılıkla Mücadeledeki Rolü’ isimli sunusu ile devam etti ve 13 üniversiteden 14 topluluğun temsilcilerinin destek ve iyi dilek mesajları ile son buldu.

Öte yandan Üniversite öğrencisi Büşra Yassı moderatörlüğünde yürüyen programa Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Proje, Eğitim ve Kültür, Dil ve Kültür toplulukları ile Kütahya Sağlık Bilimleri, Bursa Teknik,  Fatih Sultan Mehmet Vakıf, Yozgat Bozok, Ege, Yalova, Tokat Gaziosmanpaşa, Bursa Uludağ, İstanbul Medipol, Artvin Çoruh, Afyon Kocatepe ve Eskişehir Osmangazi üniversitelerinin Genç Yeşilay Toplulukları da paydaş olarak katılım sağladılar.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 01 Mayıs 2021, Cumartesi / 682 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler