DPÜ’de Vefatının 738. Yılında Nasrettin Hoca’yı Anma Programı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Akşehir Belediyesi iş birliğiyle Hacettepe Üniversitesi FEF Türk Halk Bilimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nebi Özdemir’in konuşmacı olarak katıldığı Vefatının 738. Yılında Nasrettin Hoca’yı Anma programı Fen Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

DPÜ ve Akşehir Belediyesi iş birliğiyle Vefatının 738. Yılında Nasrettin Hoca'yı Anma programı düzenlendi.

Fen Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Konferans Salonu'nda gerçekleşen etkinliğe Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Kasımoğulları, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Kütahya 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Başarı ve çok sayıda öğrencinin yanı sıra akademik ve idari personellerimiz de katıldı.

Etkinliğin konuşmacılarından Hacettepe Üniversitesi FEF Türk Halk Bilimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nebi Özdemir yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

Akşehir'in manevi mimarlarının başında Nasreddin Hoca'mız gelir. Vefatının 738. yıl dönümünde kendisini rahmetle minnetle yad ediyoruz. Nasreddin Hoca'mız ülkemizde ve dünyada bir insanın tanıdığı bir kişi. Bizler hepimiz Nasreddin Hoca’nın torunlarıyız. Sizler aslında yaratıcı ve çözümleyici akla sahip oluyorsunuz. Eleştirel mantığa sahip oluyoruz. Eleştirel düşüncenin tutkunu oluyoruz. Düşünebiliyor musunuz; Tarihsel bir şahsiyetin 8 asra aşan bir yaşamı var. Herhalde fiziksel bir yaşamla açıklanamaz bir kavramdır.

Program hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 27 Ekim 2022, Perşembe / 475 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi, dpü fen edebiyat fakültesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler