İş İnsanı Cenk Durmaz’dan Rektörümüze Ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olup Kütahya 1. OSB’de fabrika açan iş insanı Cenk Durmaz, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’ı ziyaret etti.

Mezunlarımızdan iş insanı Cenk Durmaz, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal'ı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin İşletme bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul'da temizlik ürünleri üzerine kendi şirketini kuran Cenk Durmaz'la çalışmaları hakkında sohbet eden Rektörümüz, Durmaz'ın sahibi olduğu şirketin 2. fabrikasını kurma tercihini okuduğu şehir olan Kütahya'daki 1. OSB'den yana kullanmasını takdirle karşıladığını ifade etti. Durmaz ise öğrenciyken devletten burs aldığını, Kütahya'nın ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin kendisine o dönemde sahip çıktığını, bu yüzden bu yatırımın bir vefa borcu olduğunu da ifade ederek "3. fabrika için ise Zafer OSB'ye başvuru yaptık. Zafer OSB'nin de faaliyete geçmesiyle şirketimiz bugün 130 çok yakın zamanda ise 200 olacak çalışan sayısını toplamda 400'e çıkartacak. Böylece Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde okuyan öğrencilere staj ve iş olanaklarını da sağlayabileceğiz" dedi.

Üniversitemizin çatısı altındaki kurumlardan Radyo Dumlupınar'ın kuruluşunda da önemli görevler üstlenen Durmaz'ın ziyaretiyle ilgili Radyo Dumlupınar'dan "Okuduğu şehre yıllar sonra gelerek fabrika açan, ülkemiz ve şehrimiz ekonomisine katkı sağlayan mezun öğrencimiz Cenk Durmaz'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz" mesajı paylaşıldı.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 03 Ekim 2022, Pazartesi / 965 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi, radyo dumlupınar,

Bu Kategorideki Diğer Haberler