KARANDA İHA TEKNOFEST’in İlgi Odağı Oldu

TEKNOFEST Karadeniz’de Üniversitemizi temsil eden takımlarımızdan KARANDA İHA, medyanın ve ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

KARANDA İHA takımımızın ürettiği İHA, TEKNOFEST’in ilgi odağı oldu.

Samsun Çarşamba Havalimanı’nda devam eden bu yıl 5.’si düzenlenen TEKNOFEST’e Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması şampiyonu unvanıyla katılan KARANDA İHA Takımımız, İlk 2 günde 200 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapan TEKNOFEST’te yaptıkları çalışmaları tüm ülkeye duyuruyorlar.

ÜNİVERSİTEMİZİN STANDINA BÜROKRATLARDAN YOĞUN İLGİ

Üniversitemizin standına yapılan ziyaretler takımımıza gösterilen ilgiyi gözler önüne serdi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, TR Eğitim ve Teknoloji Genel Müdürü Çağlar Demirkan şampiyon takımımızın ödüle layık görülen İHA'sını inceleyip öğrencilerimizle sohbet ettiler ve gelecek çalışmaları için fikir teatisinde bulundular.

Öte yandan TUSAŞ'ın Ar-Ge & Teknolojik Direktörü Prof. Dr. Erdal Çelik, Üniversite İş Birlikleri Müdürü Süleyman Demir ve Teknolojik Yetkinlik Müdürü Mehmet Erdem Çorapçıoğlu ile TR Eğitim ve Teknoloji'nin Genel Müdürü Çağlar Demirkan ve İK Lideri Fatih Mahmut Bilici de DPÜ'nün standında öğrencilerimizle bir araya gelerek yürüttükleri çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler aldılar.

MEDYANIN İLGİSİ DE KARANDA İHA'NIN ÜSTÜNDE

Takımımız KARANDA aynı zamanda çalışmalarını ulusal medyaya verdikleri röportajlarla kurumumuzun gururu olmaya devam ediyorlar.

Demirören Haber Ajansı'na demeç veren KARANDA İHA Takımı öğrencilerimizden Ahmet Aziz Bilgin, takıma şampiyonluğu getiren İHA için “Bizim İHA'mız normal drone ve sabit kalan İHA'ların bileşimi şeklinde tasarlandı. Dikey kalkış - iniş yapabilen ve aynı zamanda yatay hareket edebilen bir uçak formunda geliştirdik. Kendi yapmış olduğumuz bir mobil uygulamamız var. Bu uygulama üzerinden alan içine bir sipariş veriliyor. Verilen sipariş bizim yer istasyonuna düşüyor ve onaylanıyor. Ardından arkadaşlarımız siparişi araca yüklüyor ve araç dikey bir şekilde kalkış yapıp yatay şekilde adrese geçiyor" dedi.

Öğrencilerimizle söyleşi gerçekleştiren kurumlardan biri de Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) oldu. TRT radyolarında yayımlanacak program için demeç veren KARANDA İHA takım üyeleri Ahmet Aziz Bilgin ve Hazal Esin Dündar ile Mühendislik Fakültemizin akademisyenlerinden Arş. Gör. Dr. Ali Samet Öngen ve Arş. Gör. Dr. R. Uğur Acar, Üniversitemiz genel tanıtımı ile KARANDA İHA ve yürüttüğü çalışmalar hakkında canlı yayında bilgi verdiler.

Savunma Sanayii Başkanlığının Vizyoner Genç Projesi Medya Birimi ve Albayrak Medya'ya bağlı GZT de takımımızla röportaj gerçekleştiren basın kuruluşları arasında yer aldı.

Teknofest heyecanında kadrajımıza yansıyanlar… Teknofest İHA yarışmasının şampiyonu standımıza konuk oldu. Hayallerini gerçeğe dönüştüren KARANDA İHA takımı ile cesur adımlar atabilen genç yetenekleri buluşturan Albayrak Medya Ailesi birbirlerine çok yakıştı! #AlbayrakGöklerde pic.twitter.com/mSGdEg24RH

— Albayrak Medya (@AlbayrakMedya) September 1, 2022

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 02 Eylül 2022, Cuma / 942 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi, teknofest,

Bu Kategorideki Diğer Haberler