DPÜ Tavşanlı MYO’da Özel Teknikle Ahşap Tablolar Yapıldı

DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksekokulu ile resim sanatçısı Dilek Kocaman Yılmazer’in ortaklaşa yaptıkları proje sonucunda CNC teknolojisi ve boyama işlemi birleştirilerek 2.5 boyutlu tablolar oluşturuldu.

DPÜ Tavşanlı MYO'da CNC teknolojisi ve boyama işlemi birleştirilerek 2.5 boyutlu tablolar hazırlandı.

Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik'in destekleri ile Meslek Yüksekokulu teknik personeli İsmail Şavlı ve ressam Dilek Kocaman Yılmazer'in yaptıkları çalışmada öncelikle CNC frezeleme yöntemiyle ahşap zemin üzerinde figür işlemesi yapıldı. Daha sonra ahşap zemin üzerinde oluşturulan işleme üzerinde boyama yapılarak 2.5 boyutlu tablolar oluşturuldu.

Prof. Dr. İsmet Çelik, yaptığı açıklamada yapılan proje ile teknolojinin ve boyama işleminin bir araya getirildiğini ve görselliği etkili tabloların oluşturulduğunu belirtti. Tavşanlı ilçesinde çok değerli sanatçıların olduğunu ve üniversite olarak sanatçılarımızın ve sanatın tanıtımına katkı sağlamak için tüm desteklerini vereceklerini belirten Prof. Dr. Çelik, proje dolayısıyla sanatçı Dilek Kocaman Yılmazer ve MYO personeli İsmail Şavlı'yı tebrik etti.

REKTÖR UYSAL VE BAŞKAN GÜLER'E HEDİYELER

Proje kapsamında millî teknolojileri teşvik edip geliştirmek ve insanları bu alanda bilinçlendirmeyi hedefleyen TEKNOFEST festivalinin afişi 2.5D tablo olarak oluşturuldu ve Tavşanlı MYO Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik, sanatçı Dilek Kocaman Yılmazer, Tavşanlı MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Nur Hoşgör ve Tavşanlı MYO personeli İsmail Şavlı tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal'a hediye olarak verildi.

Prof. Dr. Kâzım Uysal Resim Sanatçısı Dilek Kocaman Yılmazer'e, Tavşanlı MYO yönetimine ve personeline böyle bir proje üzerinde çalışarak boyama ve teknolojiyi bir araya getirmelerinden dolayı tebrik etti ve kendisine takdim edilen hediye dolayısıyla emeğe geçenlere teşekkürlerini belirtti.

Proje kapsamında yapılan ve Tavşanlı Mülayim Tepe mesire alanını figüre eden 2.5 boyutlu tablo ise Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler'e hediye edildi. Belediye Başkanı Güler Tavşanlı MYO’da ortaya çıkan boyama ve teknolojiyi bir araya getiren proje dolaysıyla Tavşanlı MYO Yönetimini, İsmail Şavlı'yı ve Dilek Kocaman Yılmazer'i tebrik etti. Kendisine hediye edilen 2.5 boyutlu Mülayim Tepe tablosu dolayısıyla çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 26 Ağustos 2022, Cuma / 252 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler