DPÜ TEKNOFEST Finalist Takımlarından Rektörümüze Ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, DPÜ KARANDA İHA ve Kızıl Kuasar İHA takımlarını makamında ağırladı.

DPÜ KARANDA İHA ve Kızıl Kuasar İHA takımları Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal'ı ziyaret etti.

Ziyarette TEKNOFEST Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması’nda birinci olan KARANDA İHA takımı ile Kızıl Kuasar İHA takımı öğrencilerinin yanı sıra Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Soydan Serttaş da yer aldı.

DPÜ öğrencilerinden oluşan KARANDA ve Kızıl Kuasar İHA takımları Prof. Dr. Kâzım Uysal'a bilgiler verdi. Öğrencileri dinleyen Uysal, gelecek sene TEKNOFEST kapsamında İHA takımlarımıza daha çok destek vereceklerini belirterek şunları söyledi: 

TEKNOFEST konusunda oldukça tecrübeli bir üniversiteyiz ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Büyük Zafer’in 100. Yılı sebebiyle Zafer bölgemizin kalbinde gerçekleşen TEKNOFEST'in bu ayağında, takımımızın başarısına şahit olmanın sevincini yaşadık. Öğrencilerimizle gurur duyuyor, onları tebrik ediyoruz. Gelecek sene TEKNOFEST'te kendilerinden daha büyük başarılar beklediğimizi belirtmek istiyorum.

Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 18 Ağustos 2022, Perşembe / 892 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya, kütahya dumlupınar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler