Tavşanlı Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğinden Rektörümüze Ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Tavşanlı Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği üyelerini ağırladı.

Tavşanlı Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal'ı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal'a Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. İsmet Çelik Eşlik ederken Tavşanlı Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı ve aynı zamanda şehit Mehmet Karaduman'ın kardeşi Yusuf Karaduman'a, Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kıbrıs şehidi Ali Alpaslan'ın kızı Belkıs Alpaslan, Tavşanlı Derbent Köyü şehitlerini temsilen Tahsin Aydoğdu ve ailesi, şehit İsmail Düzgün'ün babası Osman Düzgün ve annesi, şehit Mustafa Kemal Uçar'ın kardeşi Enes Uçar ve yengesi, şehit Cemil Demirayaklı'nın annesi Ayşe Demirayaklı ve yengesi Meryem Demirayaklı, şehit Abdurrahman Altınbay'ın babası İsmail Altınbay ve annesi, Kıbrıs Gazisi Mehmet Ziya Kolukısaoğlu ve 15 Temmuz Gazisi Ali Karayiğit eşlik ettiler.

Dernek Başkanı Yusuf Karaduman ve Dernek Yönetimi adına Üniversite Senatomuzun bu yılın Mart ayında aldığı karar ile Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Konferans Salonuna, Tavşanlı Şehitleri Konferans Salonu isminin verilmesinden ve DPÜ Tavşanlı Yerleşkesi'nde her bir şehidimiz adına ceviz fidanı dikilerek şehitlerimizin hatırlarının yaşatılmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Yusuf Karaduman başkanlığındaki heyet, bu süreçte başta Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal olmak emeği geçen tüm senato üyelerimize, Tavşanlı MYO yönetimimize ve öğrencilerimize teşekkür ettiler.

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal da yaptığı konuşmasında şehitlik makamının ve bu makama erişmenin yüceliğini anlatarak tüm şehitlerimize ve vefat eden gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlıklı, uzun ömrüler diledi. Şehitlerimizin hatıralarının çok önemli olduğunu ve bu hatıralarının okulumuzda ebediyyen yaşatılacağını belirten Prof. Dr. Uysal, Tavşanlı Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğinin Rektörlüğümüze yaptığı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ziyaret, Tavşanlı Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Karaduman'ın Prof. Dr. Uysal'a dernek hatırası olarak çini tabak hediye etmesi ile sona erdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 29 Haziran 2022, Çarşamba / 543 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler