DPÜ’den HAB ve TEI’ye Ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez ve beraberindeki heyetle Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (HAB) ve Eskişehir’de bulunan TUSAŞ Motor Sanayi’ye (TEI) ziyarette bulundu.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez ve beraberindeki heyet HAB ve TEI'yi ziyaret etti.

HAB’da gerçekleşen ve farklı üniversitelerden katılımcıların da bulunduğu toplantıya katılan öğretim üyelerimiz malzeme, malzeme ilintili imalat ve yazılım konularında üniversitemiz adına havacılık ve uzay teknolojileri alanlarında nitelikli projeler ve yeni iş birlikleri oluşturmak için görüşmelerde bulundular.

Daha sonra TEI’ye yapılan ziyarette de proje tabanlı iş birlikleri ile nitelikli ürün, fikir ve teknolojiler oluşturma konularında kurum yetkilileri ile görüş alış verişinde bulunuldu.

Her iki ziyarette de Prof. Dr. Hasan Göçmez'e, İleri Teknolojiler Araştırma ve Uygulama Merkezimizin (DPÜ İLTEM) Müdürü Prof. Dr. Mustafa Tuncer ile Makine Mühendisliği bölümümüzün akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Feridun Karakoç eşlik etti.

Ziyaretlerin ardından değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Göçmez, üniversitemizin sahip olduğu laboratuvar altyapısı ve bilgi birikimi ile ülkemizin havacılık sektörüne katkıda bulunmaya hazır olduğunu ifade etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 13 Ocak 2022, Perşembe / 985 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler