Ukrayna Heyetinden Teknokente Ziyaret

Ukrayna’daki Zhytomyr State Technological Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Olena Denysiuk ve beraberindeki heyet, Kütahya Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz’ü makamında ziyaret etti.

Kütahya Tasarım Teknokent yönetimi, Ukrayna Zhytomyr State Technological Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Olena Denysiuk ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Kütahya Tasarım Teknokent'te Prof. Dr. Öz tarafından karşılanan Doç. Dr. Olena Denysiuk başkanlığındaki heyet ziyaretleri kapsamında Teknokent hakkında bilgiler aldı. Görüşmede iki şehir ve üniversiteler arası iş birlikleri de masaya yatırıldı. Görüşmelerin ardından Teknokent firmalarını da ziyaret eden Ukrayna heyeti, Üniversitemizden Kiev'e ziyaret beklediklerini ilettiler.

Kütahya Tasarım Teknokent'ten yapılan açıklamada DPÜ'den akademik bir heyetin Mart 2022'de Kiev Zhytomyr State Technological Üniversitesine bir çalışma ziyareti gerçekleştirmesinin planlandığı, ziyarette Kiev'de bir teknopark ınkurulma çalışmalarına yardımcı olunmasının amaçlandığı bildirildi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 02 Aralık 2021, Perşembe / 508 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler