DPÜSEM İHA 1 Eğitimi Tamamlandı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DPÜSEM), Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden alınan yetki çerçevesinde ilk İnsansız Hava Aracı (İHA) uçuş eğitimini tamamladı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden alınan yetki çerçevesinde ilk İHA eğitimini gerçekleştirdi.  

DPÜSEM eğitim salonunda birçok kursiyerin katılımı ile salgın koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen eğitim dört günde tamamlandı. Eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları ve İHA 1 ticari pilotluk ehliyetleri teslim edildi.

Eğitimlerle ilgili bilgi veren DPÜSEM Müdürümüz Öğr. Gör. A. Bülent Gül katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi:

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün Kütahya'da yetki verdiği tek kuruluş olarak başladığımız eğitimlerimizin ilkini tamamladık. Bu yıl sonuna kadar başvuru durumuna göre en az bir eğitim daha yapmayı planlıyoruz. Eğitime katılmayı düşünenlere fiyatlarımız değişmeden önce sınırlı kontenjandan yararlanmalarını öneriyorum. Hem ön başvuru hem de kurslarımızla ilgili ayrıntılı bilgi için kursiyer adaylarımız DPÜSEM'in internet sitesinden ön başvuru formunu doldurabilirler. Adaylarımız ayrıca bizlere 0537 443 2817 numaralı WhatsApp hattımızdan ulaşabilir, soru ve görüşlerini iletebilirler.

DPÜSEM İHA Eğitimleri Ön Kayıt Başvurusu için tıklayınız
https://dpusem.dpu.edu.tr/on-basvuru/iha-0-iha-1-ticari-pilot-sertifika-egitimi-orgun-egitim

DPÜSEM İHA Eğitimlerine ilişkin bilgilere ulaşmak için tıklayınız.
https://dpusem.dpu.edu.tr/urunler/iha-0-iha-1-ticari-pilot-sertifika-egitimi-orgun-egitim

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 16 Kasım 2021, Salı / 248 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, DPÜSEM, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, İnsansız Hava Aracı - İHA,

Bu Kategorideki Diğer Haberler