43 Ülkeden 43 Öğrencimiz Kütahya’yı Geziyor

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Merkezi (DPÜ ULMER) tarafından uluslararası öğrencilerin oryantasyon faaliyetleri kapsamında Çavdarhisar ve Gediz gezisi gerçekleştirildi.

DPÜ ULMER, 43 farklı ülkeden öğrencilerimizle Çavdarhisar ve Gediz ilçelerine gezi düzeneldi.

Gediz Ticaret ve Sanayi Odasının destekleriyle ‘43 Farklı Ülkeden 43 Öğrenci Kütahya’yı Geziyor’ sloganıyla gerçekleştirilen organizasyon kapsamında uluslararası öğrencilerimiz, ilk olarak Aizanoi Antik kentini ziyaret ettiler. Bölgenin tarihi ve üniversitemizin yürüttüğü kazı çalışmaları hakkında bilgilendirilen öğrencilerimiz, antik kentteki anıtlarla fotoğraflar çektirdiler.

ÇAVDARHİSAR’DAN SONRAKİ DURAK GEDİZ

Çavdarhisar’ın ardından Gediz’i ziyaret eden öğrencilerimiz, burada Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak ve Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vedat Öztürk tarafından makamlarında ağırlandılar. Gediz’deki fabrikaların üretim tesislerini de ziyaret eden öğrencilerimiz son olarak Murat Dağı ve Gediz Meslek Yüksekokulumuzda pek çok hatıra fotoğrafı çektikten sonra Kütahya’ya döndüler.

Düzenlenen gezi hakkında konuşan DPÜ ULMER Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bünyamin Han, “Bu organizasyonda hem ziyaret ettiğimiz kurumların yöneticilerinden hem de programa katılan öğrencilerimizden sıkça memnuniyet ifadeleri duyduk. Bu durum bu gibi etkinliklerin devam etmesi konusunda bizleri daha da teşvik etti. Uluslararası öğrencilerimize Kütahya’yı her yönüyle tanıtma programlarımız devam edecek ve onları Kütahya’nın kültür elçileri olarak mezun edeceğiz” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 15 Ekim 2021, Cuma / 441 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, DPÜ Uluslararası Öğrenci Merkezi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler