TEKNOFEST’teki Kütahya Takımlarına Rektörümüzden Ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, TEKNOFEST’e Kütahya’dan katılan takımlarla bir araya gelerek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Prof. Dr. Kâzım Uysal, TEKNOFEST’e katılan Kütahya takımlarının çalışmalarını inceledi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen etkinliğe katılan ve ilk olarak öğrencilerimizin çalışmalarını inceleyen Prof. Dr. Kâzım Uysal, daha sonra festivale Kütahya’dan katılan takımlarının üyeleriyle bir araya geldi. Kütahya’yı TEKNOFEST’te temsil eden Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi, Gediz Bilim ve Sanat Merkezi, Özel Boğaziçi Koleji ve Kütahya Mesleki Eğitim Merkezi’nin sergiliklerini tek tek ziyaret eden Rektörümüze Kütahya Tasarım Teknokent Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz de eşlik etti.

Takım üyelerinden yaptıkları çalışmalar konusunda bilgiler alan Prof. Dr. Uysal, İleri Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezimizden (DPÜ İLTEM) danışmanlık desteği alan Özel Boğaziçi Koleji takımına verdikleri destekte olduğu gibi Üniversitemizin alt yapısını yapacakları çalışmalarla ülkemizin hedeflerine katkı sunacak gençlere açmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve DPÜ’nün bu desteğini sürdüreceğini ifade etti.

Rektörümüz ayrıca Kütahya takımlarına katılacakları yarışmalarda başarılar diledi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 23 Eylül 2021, Perşembe / 1038 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler