DPÜ’den Meslek Lisesi Öğrencileri İçin Uluslararası Proje

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, yürütücülüğünü Litvanya’dan Vilniaus Kolegıja’nın üstlendiği meslek lisesi öğrencilerinin sosyal-duygusal becerilerinin gelişimlerine katkıda bulunacak uluslararası bir projenin paydaşı oldu.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, meslek lisesi öğrencilerinin gelişimine katkıda bulunacak uluslararası bir projenin paydaşı oldu. 

Yürütücülüğünü Litvanya’da bulunan Vilniaus Kolegıja’nın üstlendiği, Üniversitemizin Dış İlişkiler Koordinatörlüğü, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Eğitim Fakültesinden araştırmacıların yer aldığı StayWell Projesi (Innovative Web Approach for Advancing and Sustaining VET Learners) ile meslek liselerindeki öğrenci ve öğretmenlere destekler sunulacak.

KÜTAHYA’DAN İKİ PİLOT OKUL BELİRLENDİ

Konuyla ilgili Dış İlişkiler Koordinatörlüğümüzden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Litvanya Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen proje (StayWell-2020-1-LT01-KA202-078016), bir KA202 Stratejik Ortaklıklar Projesi olup meslek lisesi öğrencilerinin sosyal-duygusal becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmayı ve bunu web araçları vasıtasıyla yapabilmelerini hedeflemektedir. 

Proje ortakları üniversitemiz ve Litvanya dışında, İngiltere, Yunanistan, Bulgaristan ve Slovenya’dan üniversite ve kurumlardır. Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün iştirakçi ortak olduğu proje kapsamında Çavdarhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pilot çalışmalar yapabilmek için seçildi. 

Açıklamada 2020 yılı Kasım ayında başlanan projenin üniversitemizdeki bilimsel çalışmalarının Doç. Dr. Volkan Gülüm, Öğr. Gör. Dr. Figen Karaferye ve Prof. Dr. Oktay Şahbaz tarafından yürütüldüğü, Öğr. Gör. Dr. Berrin Demir ve Öğr. Gör. Elmas Dönmez’in de projenin etkin bir şekilde uygulanması için görev aldıkları bildirildi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 22 Şubat 2021, Pazartesi / 540 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Dış İlişkiler Koordinatörlüğü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler