Pearson’dan Yabancı Diller Yüksekokulumuza Denklik Raporu

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulu, Pearson Assured tarafından gerçekleştirilen kalite denetleme sürecinden başarıyla geçti ve denklik raporu kazandı.

Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulumuza, Pearson Assured tarafından denklik raporu (akreditasyon) verildi.

İngilizce Hazırlık Okulumuz, Pearson Assured tarafından belirlenmiş üç temel kalite ölçütü olan Yönetim-Organizasyon, Eğitim-Öğretim, Ölçme ve Değerlendirme alanlarında küresel düzeyde uygulanan toplam 40 kalite standardına uyum sağladığını ortaya koydu. Böylece Yabancı Diller Yüksekokulumuz tarafından verilen yabancı dil hazırlık eğitiminin kalitesinin dünya standartlarında olduğu İngiltere merkezli uluslararası tarafsız bir kuruluş tarafından tescil edildi.

ÖĞRENCİLERİMİZ PEARSON ASSURED SERTİFİKASINA DA SAHİP OLACAK

Konuyla ilgili Yüksekokulumuzdan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

2019 yılında başlayan uzun ve zorlu bir süreç sonunda, Pearson Assured kalite temsilcisi önce kendisi ile paylaşılan el kitaplarını ve kanıt dosyalarını incelemiş, görselleri değerlendirmiş ve kalite ve akreditasyon ekibimizin yanı sıra birim koordinatörlerinin de katıldığı yaklaşık 4 saat süren bir çevrim içi toplantı sonucunda birimimize Pearson Assured standartlara tam uyum raporu verildi. Böylece 2020-2021 akademik yılından başlayarak hazırlık eğitimi alan ve bu eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Pearson Assured sertifikası alma olanağı kazanmış olacaklar.

İngiltere’deki üniversitelerin yüzde 97’si ve ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da da birçok kurum ve kuruluş ile çalışmalar yürütmekte olan Pearson Assured sertifikasını alan öğrencilerimize bu belge, bahsedilen bölgelerde okul kabulleri, iş başvuruları, akademik ve mesleki kariyerlerine devam etmelerinde faydalı bir araç teşkil edecek.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 22 Şubat 2021, Pazartesi / 604 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Pearson,

Bu Kategorideki Diğer Haberler