Spor Bilimleri Fakültemizde Akademik Genel Kurul Toplantısı ve Akademik Teşvik Ödül Töreni

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunun 2020 Akademik Teşvik Ödeneği sonuçlarını açıklamasının ardından Spor Bilimleri Fakültemizde başarılı akademisyenlerimiz için tören düzenlendi.

DPÜ Spor Bilimleri Fakültesindeki Akademik Teşvik Ödülleri Töreni’nde başarılı akademisyenlerimiz ödüllendirildi.

Üniversitemizin Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunun 2020 yılı Akademik Teşvik Ödeneği sonuçlarının açıklamasıyla, Üniversitemizde görev yapan ve akademik teşvik almaya hak kazanan öğretim üyelerimiz ve öğretim elemanlarımız için görev yaptıkları akademik birimler özelinde çevrim içi tören düzenlendi.

Bu kapsamda Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör yardımcımız Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Prof. Dr. Mustafa Aydın, Genel Sekreter Vekilimiz Prof. Dr. Atilla Batur, Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Acet, dekan yardımcılarımız Prof. Dr. Aydın Şentürk ile Doç. Dr. Sinan Akın ve fakültemizde görev yapan akademisyenlerimiz katıldı. 9 akademisyeninin akademik teşvik almaya hak kazandığı başvurular sonucunda Prof. Dr. Mehmet Acet fakültemizde en yüksek puanı elde etti.

PROF. DR. ACET: DPÜ’NÜN DIŞARIYA AÇILAN PENCERESİ OLMAKTAN GURURLUYUZ

Törende bir konuşma yapan Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Acet, 2020'de kurulan fakültemizin bugün dört bölümde 28 akademik ve 10 idari personel ile 1684 öğrenciye sahip olduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

Spor Bilimleri Fakültesi olarak 1994 yılından beri hem akademik hem sportif başarılarımızla üniversitemizin dışarıya açılan penceresi olmaktan dolayı gururluyuz. Yeni kampüsümüzde ve yeni binamızda daha verimli çalışmalar yapacağımıza Fakültemiz tüm akademisyenleri adına söz veriyorum. Bu vesile ile akademik teşvik almaya hak kazanan tüm akademisyenlerimizi tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim.

PROF. DR. UYSAL: SPOR BİLİMLERİ BAŞARILARINA ALIŞKIN OLDUĞUMUZ FAKÜLTEMİZDİR

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal da başarılı akademisyenlerimizi tebrik ederek şunları söyledi.
Spor Bilimleri Fakültemiz, bizim başarılarına alışkın olduğumuz fakültemizdir. Öğretim üyesi sayısına oranla çalışma sayısının fazlalığı mutluluk verici. Başarılarınızın uyumlu ekibiniz ve yeni binanız ile birlikte artarak devam edeceğini umarak başarılarınızın devamını diliyorum.

AKADEMİK TEŞVİK KAZANAN AKADEMSİYENLERİMİZ

Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunun değerlendirmesi sonucunda akademik teşvik almaya hak kazanan akademisyenlerimizin isimleri şöyle sıralandı:

  • Prof. Dr. Mehmet Acet
  • Prof. Dr. Adnan Ersoy
  • Doç. Dr. Alparslan Ünveren
  • Doç. Dr. Baybars Recep Eynur
  • Doç. Dr. Oğuzhan Yüksel
  • Doç. Dr. Osman Gümüşgül
  • Dr. Öğr. Üyesi Osman Tolga Şinoforoğlu
  • Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Sait Erzeybek
  • Dr. Öğr. Üyesi Meryem Gülaç

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 19 Şubat 2021, Cuma / 493 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler