DPÜ’de Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde yeni döneme hazırlanmak için video konferans yöntemiyle Kalite Komisyonu toplantısı gerçekleştirdi.

DPÜ’de Kalite Komisyonu toplantısı düzenlendi.

Video konferans yoluyla gerçekleşen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Muammer Gavas ve Prof. Dr. Hasan Göçmez, Genel Sekreter Vekilimiz Prof. Dr. Atilla Batur ile Kalite Komisyonu üyeleri katıldı.

Toplantıda DPÜ Kalite Komisyonu üyeleri kalite süreçlerinin geçmişe dönük değerlendirilmesini yapma, 2020-2021 yılı Kurum İç Değerlendirme raporunun hazırlanması, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Toplumsal Katkı Alt Çalışma Grubunun oluşturulması, Birim İç Değerlendirme Raporunun birimlerden talep edilmesi için takvim belirlenmesi konuları görüşüldü.

Toplantının ilk bölümünde Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Özgür Saygın, üniversitenin ilk defa bu yıl başvurusu yapılarak dünya sıralamasında yer aldığı GreenMetric çalışmalarını, Uzaktan Eğitimde Kalite Güvencesi Ölçütleri Süreci Raporu’nun tamamlanması Kalite Koordinatörlüğünün kısa ve uzun vadeli hedeflerini anlatan sunum yaptı. Prof. Dr. Mustafa Aydın, 2020-2021 Kurum İç Değerlendirme Raporu hazırlanmasında kalite çalışmalarını geliştirecek yeni stratejilerden bahsederek üniversitemizin daha yüksek sıralamalarda yer alacağı hedeflenmesi üzerine fikirlerini belirtti. Diğer komisyon üyelerinin de görüş ve önerileri alındı. 

Toplantı, Prof. Dr. Kâzım Uysal, kalite komisyonunun yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etmesi ile sona erdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 07 Ocak 2021, Perşembe / 1274 defa okundu.

Etiketler : dpü, kütahya,

Bu Kategorideki Diğer Haberler