DPÜ’de Kütahya Kent Meydanı Bilgilendirme Toplantısı

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi arasında imzalanan “Kent Meydanı Projesi” iş birliği protokolünün ardından DPÜ Rektörlük Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde Kent Meydanı Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör yardımcılarımız Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Prof. Dr. Mustafa Aydın, Mimarlık Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Osman Şan, Genel Sekreter Vekilimiz Prof. Dr. Atilla Batur, proje Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Eray Şahbaz ile proje ekibinde yer alan akademsiyenlerimiz ve üç paydaş kurumun temsilcileri katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Eray Şahbaz ile proje ekibinin kentsel ölçekte yapılan tespitler, tasarım fikirleri hakkında sunum eşliğinde katılımcıları bilgilendirdiği toplantıda kent meydanı ve tarihi doku arasında bütünsel bir bakış açısıyla ilişki kurularak yaya erişiminin artırıldığı, farklı yaş gruplarının kaliteli vakit geçirebileceği, Kütahya tarihinin deneyimlenebileceği, ekonomi ve ticaretin desteklenmesinin amaçlandığı bir projenin 3D mimari animasyon videosunu katılımcılara sunuldu. Sunumun ardından Vali Çelik, Milletvekili Erenler ve Başkan Işık ile beraberindekiler proje üzerine görüş ve önerilerini paylaştı. 

“ŞAHSİ KANAATLERİMİZ DEĞİL KÜTAHYALILARIN NE İSTEDİĞİ ÖNEMLİ”

Projeyi hazırlayan DPÜ proje ekibine teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Hazırlanan proje fonksiyonel bir proje. Her yaşa hitap eden, çeşitli alanlardaki etkinlik ve faaliyetlere ev sahipliği yapabilecek bir alan oluşuyor. Bu proje bir alternatif. Üzerine düşünecek, konuşacak ve alternatifleri değerlendireceğiz. Kütahya’da bir değişim arayışı var. Değişimi tetikleyecek bir şeyler yapmalıyız ancak şahsi kanaatlerimizden ziyade Kütahyalıların ne istediği daha önemli. Amacımız Kütahya’ya katkı sunmak. Yapılan iş Kütahya’ya değer katsın ki bir sonraki aşamaya geçilebilsin. Değişim riskli ve zordur. Rasyonel, sağlıklı kararlar almalıyız” dedi. 

Toplantı karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 23 Ekim 2020, Cuma / 494 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler