DPÜ’nün Olanakları Kütahya Halkının Hizmetinde

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığının, e-YDS/YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık amacıyla oluşturulmuş Tümer Altaş A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veri tabanına 2021 yılı sona kadar abone olması Kütahya halkının bu sistemden yararlanmasının önünü açtı.

DPÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Tümer Altaş A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veri tabanına abone oldu.

Kütüphanemizden yapılan açıklamada Tümer Altaş A.Ş. ile yapılan görüşmelerde Üniversite yönetimimiz, bu hizmetten tüm Kütahya halkının faydalanması amacıyla sözleşmeye Üniversitemizin kurulmasına öncülük ettiği Kütahya Kütüphaneleri İş Birliği Platformu üyelerinin de yararlanabilmesi maddesini ekletti. Böylece Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanemizin yanı sıra Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kütüphanesi, Kütahya İl Halk Kütüphanesi, Kütahya Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi ve Kütahya Belediyesi Mustafa Hakkı Yeşil Kütüphanesinin kullanıcıları da bu hizmetten faydalanabilecek.

Kütüphane kullanıcıları, Kütahya’da bulunun kütüphanelerden herhangi birinden sisteme giriş yaparak İngilizce Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veri tabanlarına ücretsiz olarak kayıt olup kullanıcı adlarını edindikten sonra internet erişimi olan herhangi bir yerden sisteme girebilecekler. Kullanıcılar Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızın internet sitesine girerek kayıt adımlarına erişebilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Murat Zengin, “Üniversite yöneticileri olarak attığımız her adımda Üniversitemize ve Kütahya'mıza nasıl daha fazla katkı sağlayabiliriz diye düşünüyoruz ve imkânlarımız ölçüsünde hizmetlerimizi Kütahya halkına açmaya çalışıyoruz” dedi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 16 Eylül 2020, Çarşamba / 2398 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesi ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler