Dumlupınar MYO Kapılarını Zafer’in 98. Yılı’nda Açtı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Dumlupınar Meslek Yüksekokulu, bu yıl 98. kez kutlanacak Zafer Haftası’nda açıklanan yerleştirme sonuçlarıyla yeni öğrencilerine kavuştu.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Dumlupınar Meslek Yüksekokulunun 2020-21 Akademik Yılı’nda yeni öğrencileriyle eğitim hayatına geri dönüyor.

Adını önce Türk tarihinin en parlak zaferlerinden birine, daha sonra da Üniversitemize veren Dumlupınar’da bir meslek yüksekokulu açılması Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından 14 Şubat 1994 tarihinde karara bağlanmış ve bu kararla Dumlupınar MYO’da Muhasebe ve İşletmecilik programları açılmıştı. Dumlupınar Meslek Yüksekokulumuz YÖK’ün 1999 yılında aldığı kararla 1999-2000 akademik yılından itibaren eğitim hayatına ara vermek durumunda kalmıştı.

Aradan geçen 15 yılın sonunda Üniversite Senatomuz, Ağustos 2014’te Dumlupınar MYO’nun Alternatif Enerji Kaynakları, Çocuk Gelişimi ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği programları ile eğitim hayatına geri dönmesini kararlaştırdı ve bu teklif Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından uygun bulundu. Beş yıllık ön hazırlık sürecinin ardından Üniversitemizin 2020-21 Akademik Yılı için Alternatif Enerji Kaynakları programına 40 öğrenci kabul etme isteğinin de YÖK tarafından onaylanmasıyla Dumlupınar MYO’nun yirmi yıl aradan sonra eğitim hayatına dönmesi için gereken yasal süreç tamamlanmış oldu.

Dumlupınar Meslek Yüksekokulumuz, 2020-YKS Yerleştirme Sonuçları’nın açıklanmasıyla yeni dönemde ne kadar iddialı olduğunu da kanıtladı. Alternatif Enerji Kaynakları programı için açıklanan 40 kişilik kontenjanın 39’unu dolduran Dumlupınar MYO, yüzde 97’lik doluluk oranına ulaşarak eğitim hayatına güçlü bir dönüş yapmış oldu.

BATUR: ZAFERLERLE TANINAN DUMLUPINAR YAKINDA MEZUNLARIYLA DA ADINI DUYURACAK

Dumlupınar Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Atilla Batur, açıklanan yerleştirme sonuçlarından büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Yerleştirme sonuçlarının öğrencilerimizin hem Dumlupınar'a hem de adını Dumlupınar'dan alan Üniversitemize duyduğu güvenin göstergesi olduğunu kaydeden Prof. Dr. Atilla Batur, "Öğrencilerimiz uzun bir aradan sonra bu yıl öğrenci kabul eden Dumlupınar MYO'ya duydukları güveni gösterdiler. Hem idari kadromuzun hem de akademisyenlerimizin sorumluluğunun bir kat daha arttığının farkındayız. Bugüne kadar adını şanlı zaferlerle duyuran Dumlupınar, kısa süre sonra kaliteli bir eğitim görmüş başarılı ve alanında yetkin mezunlarıyla da duyuracak" şeklinde konuştu.

AYDIN: DUMLUPINAR MYO ÖĞRENCİLERİ ÇOK ŞANSLI

Dumlupınar Meslek Yüksekokulunun bu yıl yeniden öğrenci kabul etmesinden büyük mutluluk ve onur duyduklarını ifade eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, “Göreve geldikten sonra başlattığımız yoğun çalışmaların karşılığını Yükseköğretim Kurulunun vermiş olduğu kararla almış olduk. Adımızı aldığımız Dumlupınar’a güçlü bir eğitim kadrosuyla geri dönüyoruz” dedi.

Dumlupınar MYO’nun kontenjanının neredeyse tamamının dolduğunu hatırlatan Prof. Dr. Mustafa Aydın, “Kuruluşun ve kurtuluşun şehri olan Dumlupınar ilçemizde bu yıl eğitim hayatına güçlü bir şekilde dönen Dumlupınar MYO, Alternatif Enerji Kaynakları programı için açıklanan 40 kontenjanın 39’unu doldurdu. Dumlupınar Zaferi’nin 98. yılını kutladığımız bu haftada açıklanan yerleştirme sonuçlarıyla öğrencilerimiz tarafından yoğun bir ilgiyle karşılaşmış olmaktan büyük mutluluk duyuyor ve bizi tercih eden öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize küresel çapta günümüzün ve geleceğin en önemli sektörlerinden olan enerji alanında kaliteli eğitim sunarak üniversitemizden mezun etmek bizi daha da gururlandıracaktır” ifadelerini kullandı.

Meslek yüksekokulumuza bu yıl yerleşecek adayların çok şanslı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Aydın, “Üniversite - Sanayi iş birliği çerçevesinde yapılan bir protokol ile başarılı öğrencilerimize burslar verilecek. 10 öğrencimize şirket bünyesinde staj yapma olanağı ve belirlenecek başarı ölçütlerini karşılayarak mezun olan 5 öğrenciye şirket bünyesinde iş olanağı sağlanacak” şeklinde konuştu.

UYSAL: ADIMIZI ALDIĞIMIZ TOPRAKLARA DÖNMENİN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ

Dumlupınar MYO’nun bu yıl eğitim hayatına geri dönmesi ile ilgili açıklamada bulundan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ise şunları söyledi:

Bağımsızlık uğrunda toprağa düşerken dahi, al sancağı düşürmeyen Mehmetçiklerin destanını 28 yıldır adımızda ve armamızda taşımaktan büyük gurur duyuyor, başta Dumlupınar şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. İnşallah Dumlupınar Meslek Yüksekokulu, uzun yıllar Türk eğitimine önemli katkılar sunarak bölgenin kalkınmasında öncü bir rol üstlenecek ve 100 yıl önce düşmeyen sancağı daha da yukarı taşıyacak. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak adımızı aldığımız topraklara, Dumlupınar’a dönmekten dolayı büyük sevinç yaşıyor, yeni öğrencilerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 28 Ağustos 2020, Cuma / 1538 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı, Dumlupınar Meslek Yüksekokulu, Prof. Dr. Kazım Uysal, Prof. Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Atilla Batur,

Bu Kategorideki Diğer Haberler