YÖK Engelsiz Üniversite Bayrakları DPÜ’de Dalgalanıyor

Yükseköğretim Kurulu tarafından düzenlenen Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde 14 bayrakla birinci olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bayraklarına kavuştu.

DPÜ’nün YÖK Engelsiz Üniversite Ödüllerinde kazandığı bayraklar Üniversitemize ulaştı.

Yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel olanaklarla ve sosyokültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen Engelsiz Üniversiteler Ödüllerinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi video konferans yoluyla düzenlenen ödül töreninde kazandığı 14 bayrakla birinci ilan edilmişti.

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan’ın ödül töreninde akademik ve idari birimlerimizin kazandıkları bayrakların en kısa sürede Üniversitemize ulaştırılacağını söylemesinin ardından kazanılan bayraklar Rektörlüğümüze ulaştı ve kazanan akademik birimlere verilmeye başlandı.

BAYRAKLAR GÖNDERE ÇEKİLMEYE BAŞLADI

Bu kapsamda Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, Genel Sekreter Vekilimiz Prof. Dr. Atilla Batur ve Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörümüz Ali Osman Altınay, Mekânda Erişilebilirlik alanında ödül kazanan Mühendislik Fakültemiz ile Yabancı Diller Yüksekokulumuza turuncu bayraklarını teslim etti ve sertifikalarını sundu.

Düzenlenen törenle akademik birimlerimizin kazandığı bayraklar göndere çekildi. Prof. Dr. Kâzım Uysal, Prof. Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Atilla Batur ve Ali Osman Altınay’ın katıldıkları Mühendislik Fakültesindeki törene Fakülte Dekanımız Prof. Dr. İ. Göktay Ediz, Yabancı Diller Yüksekokulumuzdaki törene ise Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Kaan Erarslan eşlik etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 26 Ağustos 2020, Çarşamba / 772 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, YÖK , Engelsiz Üniversiteler Ödülleri,

Bu Kategorideki Diğer Haberler