DPÜ Dış İlişkiler Koordinatörlüğünden Önemli Başarı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından ’2020 Yılı Erasmus+ Ana Eylem 1: Bireylerin Öğrenme Hareketliliği-Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA107) Program Ülkeleri ile Ortak Ülkeler Arasında Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği’ faaliyetleri kapsamında yapılan proje başvurusunda en yüksek hibeyi alan ilk on üniversite arasına girmeyi başardı.

DPÜ Dış İlişkiler Koordinatörlüğünün yaptığı proje başvurusuyla Üniversitemiz, kazanılan hibe miktarında ilk 10 üniversite arasına girmeyi başardı.

Üniversitemiz, Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından 2020 Yılı Erasmus+ Ana Eylem 1: Bireylerin Öğrenme Hareketliliği-Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA107) Program Ülkeleri ile Ortak Ülkeler Arasında Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyetleri kapsamında yapılan proje başvurusunda en yüksek hibe alan ilk 10 üniversite arasına girdi.

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından açıklanan sonuçlara göre; 11 farklı ülkeden toplamda 22 üniversiteye hem personel hem de öğrenci hareketliliği için 230 bin Avro’nun üzerinde bir bütçe kazanıldı.   

Avrupa Birliği ülkeleri dışındaki ülkelere öğrenci ve personelin hareketliliği anlamına gelen Uluslararası Kredi Hareketliliği Programı’na geçtiğimiz Şubat ayında her ülke için ayrı ayrı projeler hazırlanarak Koordinatörlüğümüz bünyesindeki öğretim elemanları tarafından başvuru yapıldı. Rekabetin çoğaldığı ve ülkemizdeki tüm yükseköğretim kurumlarının başvuru yapma şansı olduğu bu programa yapılan proje başvurusu neticesinde; Moldova, Rusya, Cezayir, Gürcistan, Fas, Ürdün, Lübnan, Ukrayna, Azerbaycan, Kenya ve Bosna-Hersek için fon elde edildi. Bu yıl Türkiye'deki yükseköğretim kurumlarından 75 geçerli puan alıp Uluslararası Kredi Hareketliliği kapsamında hibe elde etti.

Dış İlişkiler Koordinatörümüz Doç. Dr. Oktay Şahbaz, bu projeyle, üniversitemiz personel ve öğrencisine farklı coğrafyalarda bilimsel çalışma yapma imkanın sağlandığını ve hareketliliklere katılım sayısını arttırmak amacıyla çıkılan yolda önemli bir başarıya ulaşıldığını dile getirdi.

UYSAL VE GÖÇMEZ'DEN TEBRİK MESAJI

Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez, ortaya çıkan sonucun Kütahya Dumlupınar Üniversitesin yine Avrupa fonlarından maksimum yararlanan üniversitelerden biri yaptığını ve uluslararasılaşma anlamında da üniversitemizin önemli bir potansiyeli olduğunun kanıtı olduğunu ifade ederek "Üniversitemizi çeşitli uluslararası platformlarda tanıtma fırsatı bulan Erasmus+ programlarında sürekli ivme kazanarak başarılar elde eden Koordinatörlüğümüzü tebrik ediyorum”  dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ise elde edilen başarıdan dolayı gururlu olduklarını, emeği geçen dış ilişkiler personellerini tebrik ettiklerini ve bu projeden maksimum verim elde etmenin önemli olduğunu dile getirerek "Projenin tüm üniversitemiz personel ve öğrencisine ayrıca Kütahyamız'a hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 25 Ağustos 2020, Salı / 960 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Dış İlişkiler Koordinatörlüğü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler