DPÜ ile Kütahya Müzesi Arasında Staj Protokolü

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Kütahya Müze Müdürlüğü arasında Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin stajları konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Müzesi Müdürlüğü ile staj iş birliği protokolü imzaladı.

Seyitömer'de düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya Müzesi Müdürü Serdar Ünan, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Levent Mercin, Kütahya Güzel Sanatlar MYO Doç. Dr. Eda Taşçı, üniversitemizin akademik ve idari personelleri ile Kütahya Müzesi temsilcileri katıldı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Müzesi arasında imzalanan protokole göre Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulumuzda bulunan ve başta Mimari Restorasyon olmak üzere tüm programlarımızın öğrencileri zorunlu stajlarını Kütahya Müzesi bünyesinde yapabilecekler.

Atılan imzaların ardından Rektör Uysal ve Müdür Ünan, protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını dilediler. Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Eda Taşçı ile Öğr. Gör. Mülkiye Kerkük, Ünan'a çini tabak ve tablo hediye ettiler. Ünan da Rektörümüze arkeolojik kazılara ilişkin kitap sundu.

Törenin ardından Müze Müdürü Ünan, Seyitömer Arkeolojik Kazı Alanı'nda ve kazı ekibine sağlanan binada yürütülen çalışmalar ve buluntular hakkında Rektörümüze ve heyetimize bilgiler aktardı.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 28 Temmuz 2020, Salı / 1190 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler