DPÜ TTO ve Teknokent Genel Müdürlüğüne Prof. Dr. Ersan Öz Atandı

Prof. Dr. Ersan Öz Kütahya Dumlupınar Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş ile DPÜ Kütahya Teknoloji Transfer Ofisine (DPÜ TTO) Genel Müdür olarak atandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal tarafından, Kütahya Tasarım Teknokent A.Ş ve TTO Genel Müdürlüğü görevine Prof. Dr. Ersan Öz atandı. 

Yapılan atamayla görevi Prof. Dr. Mehmet Tevfik Bayer’den devralan Kütahya Dumlupınar Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş. ile DPÜ Kütahya Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal'a ziyarette bulundu.

Rektörlük makamında sohbet şeklinde gerçekleşen görüşmede, Rektörümüz, Prof. Dr. Ersan Öz'e yeni görevinde ve çalışmalarında başarılar diledi ve kendisine çiçek sundu. Prof. Dr. Öz de, Rektörümüze, iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederek görevinde başarılar diledi. 

PROF. DR. ERSAN ÖZ KİMDİR?

Prof. Dr. Ersan Öz, 4 Eylül 1975 tarihinde Manisa/Akhisar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gölmarmara'da tamamlayan Öz, 1997 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. Doktorasını 2000-2004 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Programında 'Vergilendirmede Kanunilik İlkesine Göre Türk Vergi Sisteminin Değerlendirilmesi' teziyle tamamladı. 2006’da yardımcı doçent, 2009'da doçent, 2014'te Profesör unvanını aldı. Ulusal ve uluslararası 84 makalesi, 6 kitabı, 15 tebliği bulunan Öz, 100’e yakın konferans verdi.

Akademik çalışma amaçlı Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, Hollanda, İtalya, İspanya, Bosna Hersek, Birleşik Arap Emirlikleri, Çekya, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Portekiz, Ürdün, Fransa ve Kuzey Makedonya gibi ülkelerde bulunan Prof. Öz’ün çalışma alanı ulusal ve uluslararası vergi sistemleri, vergi hukuku ve vergi yargısı konularında yoğunlaşmaktadır.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 21 Temmuz 2020, Salı / 820 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Dumlupinar, DPÜ Tasarım-Teknokent , Prof. Dr. Kazım Uysal, Prof. Dr. Ersan Öz,

Bu Kategorideki Diğer Haberler