DPÜ Akademisyenlerinin Makaleleriyle 2020’ye Hızlı Giriş

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi akademisyenleri tarafından Web Of Science, Scopus, Sobiad, TR Dizin gibi ulusal ve uluslararası dizinlerde taranan yayınlar açıklandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi akademisyenleri tarafından ulusal ve uluslararası dizinlerde taranan yayınlar kütüphanemizce belirlendi.

Veri tabanlarından alınan bilgiler ile üniversitemizin bilimsel göstergesini ortaya çıkarabilmek adına üretilen yayınların bibliyometrik analizi aylık olarak takip edilerek önce rapor haline dönüştürülüyor, ardından yazar, yayın türü, yer aldığı dizin vb. bilgiler kayıt altına alınıp openaccess.dpu.edu.tr adresinde yer alan Kurumsal Akademik Arşiv’e ekleniyor.

Ocak-Nisan 2020 tarihleri arasında üniversitemiz adresli ve büyük bölümü uluslararası dizinlerde taranan 75’in üzerinde makale yayınlandı ve üretilen yayınlar, üniversitelerin akademik performans sıralamasını önemli ölçüde etkiliyor.

Rektörlüğümüzden yapılan açıklamada 'Bu dönem içerisinde makalesi yayınlanan ve halen makale çalışması devam eden tüm öğretim elemanlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz' ifadelerine yer verildi.

Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayında yayımlanan makalelere ulaşmak için ilgili ayın üstüne tıklayabilirsiniz.

Not: openaccess.dpu.edu.tr üzerinden çekilen verilerde farklılıklar meydana gelebilmektedir. İçerikler düzenli olarak güncellenmektedir

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 13 Temmuz 2020, Pazartesi / 2626 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler