Prof. Dr. Kazım Uysal’dan Engelliler Haftası Mesajı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’na ilişkin olarak yazılı bir açıklama yayımladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Engelliler Haftası'na ilişkin bir mesaj yayımladı.

Prof. Dr. Kâzım Uysal'ın 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler Haftasıyla ilgili şu metni paylaştı:

Her yıl 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası tüm Türkiye’de ve ilimizde ortak organizasyonlarla kutlanmaktadır. Bu sene tüm dünyada yaşanan Koronavirüs (Covid-19) salgını maalesef ülkemizi de yakından tehdit etmiş ve tüm ülke bu virüs ile mücadele başlatmıştır. İlimizde ve üniversitemizde alınan tedbirler neticesinde virüs ile mücadele çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

Bu çalışmalara çok yakın olarak destek veren başta sağlık çalışanlarımıza, kolluk kuvvetlerimize ve tüm personelimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Değerli öğrencilerimiz, “Evde kal” çağrısına uyarak sağlığınızı tehlikeye atmamanızı canı gönülden temenni ediyorum. İnanıyorum ki, ülke olarak bu felaketin altından da hep birlikte kalkacağız ve eğlence ve şenliklerle yapılacak olan engelliler haftasını yeniden hep beraber sağlık içinde kutlayacağız.

Bu nedenle engelli ve engelsiz tüm öğrencilerimizi yapılan uyarılara dikkat etmelerini ve talimatlar doğrusunda hareket ederek sağlıklarını korumalarını önemle rica ederken okulumuzda bulunan engelli öğrencilerimizin, ilimizde bulunan engelli vatandaşlarımızın ve tüm ülkemizde bulunan engelli kardeşlerimizin engelliler haftasını tüm içtenliğimle kutlar sağlıklı ve sıhhatli kalmanız için saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Kâzım Uysal
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 13 Mayıs 2020, Çarşamba / 628 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası, Prof. Dr. Kazım Uysal,

Bu Kategorideki Diğer Haberler