DPÜ ile Kros Otomotiv Ortak PLC Eğitimi Verecek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Kros Otomotiv arasında PLC eğitimi konusunda imzalanan iş birliği protokolüyle DPÜSEM aracılığıyla DPÜ öğrencilerine ve Kros Otomotiv çalışanlarına ortak eğitimler verilecek.

DPÜ ile Kros Otomotiv, ortak PLC eğitimi verme konusunda anlaştı.

Rektörlük makamında gerçekleşen törene Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, DPÜSEM Müdürümüz Öğr. Gör. Bülent Gül, Kros Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Yıldırım ve kurum temsilcileri katıldı. Törende Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Selçuk Yıldırım iki kurumun DPÜSEM aracılığıyla ortaklaşa düzenleyeceği PLC eğitimi konusundaki esasları içeren anlaşma metnine imza attılar.

UYSAL: HARİKA BİR PROJE

İmzalanan anlaşma metninin ardından bir değerlendirmede bulunan Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kros Otomotiv'le imzaladığımız PLC Eğitimi anlaşması aslında harika bir projenin bir parçası. Bu anlaşma ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri hiçbir ücret ödemeden çok önemli bir eğitimi almış olacaklar. Aynı şekilde Kros Otomotiv'in çalışanlarının da bu eğitimlerden faydalanacak olmasını, Üniversitenin gücünün, enerjisinin Kütahya şehrine yansıması olarak görüyorum. Ben Kros Otomotiv yönetimine ve DPÜSEM Müdürümüz Öğr. Gör. Bülent Gül nezdinde tüm çalışanlarımıza bu anlaşmadan dolayı teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

"PROJE, DPÜ ÖĞRENCİLERİNİN KENDİLERİNİ GELİŞTİRMESİNİ SAĞLAYACAK"

Törenin ardından anlaşmanın ayrıntılarını aktaran Selçuk Yıldırım, "Bugün imzalanan anlaşma ile DPÜ ile Kros Otomotiv, PLC Eğitim Projesini yürütmeye başlayacaklar. Daha önce DPÜKAMER'le yaptığımız iş birliğini bu kez onların da önerisiyle daha da büyüterek robotik ve alfanümerik kodlamayı yapabileceğimiz, PLC (Programmable Logic Controller - Programlanabilir Mantıksal Denetleyici) alanında uzman, makineleri elektronik ortamda haberleştirebileceğimiz ve kullanacağımız bir eğitim yöntemini tasarlayabilecek olan DPÜSEM'le yapma konusunda anlaşmaya varmış bulunuyoruz. DPÜSEM Müdürü Öğr. Gör. Bülent Gül ile yaptığımız görüşmeler sonrasında bir eğitim programı üzerinde çalışmaya başladık" ifadelerini kullandı.

"DPÜSEM'in Festo firmasıyla PLC konusunda eğimlerinin devam ediyor olması da bu anlaşmayı daha anlamlı kılıyor" diyen Yıldırım, "Biz de DPÜSEM'in deneyimiyle birlikte Mart - Mayıs ayları arasında hem Kros Otomotiv çalışanları hem de DPÜ öğrencilerinin eğitim alacağı bir program oluşturduk. Eğitimler 6 ayrı grup üzerinden gerçekleşecek ve hem DPÜ öğrencilerinin hem de Kros Otomotiv çalışanlarının kendilerini geliştirmeleri sağlanacak. Eğitimlerin sonunda ortaya yeni bir projelerin çıkarılması da bugün imzalanan anlaşmanın temel hedefi diyebiliriz" şeklinde konuştu.

GÜL: EĞİTİM ÜCRETLERİ KROS OTOMOTİV TARAFINDAN KARŞILANACAK

Anlaşmanın her iki taraf için de büyük kazanç olacağını kaydeden Öğr. Gör. Bülent Gül ise "Bu proje, Kros Otomotiv'in PLC eğitimlerinin DPÜSEM tarafından yürütülmesi konusunda anlaşmaya varmasına dayanıyor. DPÜSEM olarak Kros Otomotiv'le yaptığımız görüşmelerdin sonunda bugün tüm masrafların Kros Otomotiv tarafından karşılanması koşulunu da içeren bir  anlaşma metnine imza attık" dedi.

Sürekli Eğitim Merkezimizin birlikte çalıştığı Festo şirketi ile birlikte PLC Eğitiminin programını hazırladığını kaydeden Öğr. Gör. Gül, "Bu proje sayesinde Kros Otomotiv'in çalışanları ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri, piyasa koşullarında çok yüksek ücretler ödeyerek alabilecekleri PLC eğitimini ücretsiz olarak alma fırsatı elde edecekler. Bunun yanında da öğrencilerimiz eğitim sonunda sektörde çalışmaya hazır duruma gelecekler" diyerek sözlerini tamamladı.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 11 Mart 2020, Çarşamba / 1177 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, DPÜSEM, Kros Otomotiv, PLC Eğitimi,

Bu Kategorideki Diğer Haberler