DPÜKAMER’in Projesine Zafer Kalkınma Ajansından Destek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından hazırlanan ’Kariyer Gelişiminde Proje Bilgisi’ başlıklı proje Zafer Kalkınma Ajansından teknik destek aldı.

DPÜKAMER'in 'Kariyer Gelişiminde Proje Bilgisi' başlıklı projesine Zafer Kalkınma Ajansının vereceği destek için imza töreni düzenlendi.

Zafer Kalkınma Ajansı Genel Merkezi'nde düzenlenen imza törenine Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mustafa Tarkan, DPÜKAMER Koordinatörümüz Öğr. Gör. H. Feyyaz Ebeoğlugil ve Proje Ekibi Üyelerimiz Rıdvan Saraçoğlu ve Mehmet Yıldırım katıldı.

İki kurum arasında imzalanan anlaşma ile Rektörlüğümüze bağlı Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörlüğü Proje Ekibi tarafından hazırlanan ve DPÜ öğretim üyeleri, öğrencileri ve mezunlarının aynı anda çeşitli alanlarda proje yazma eğitimi alacakları 'Kariyer Gelişiminde Proje Bilgisi' başlıklı projesine yönelik Zafer Kalkınma Ajansına yaptığı teknik destek başvurusu desteklenmeye layık bulundu.

AYDIN: AJANS YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Prof. Dr. Mustafa Aydın, imza töreninin ardından proje hakkında bir açıklama yaptı.

Aydın, "Proje kapsamında eğitim alacak kişilere ulusal ve uluslararası projelere başvuru yapabilmek amacıyla, Proje Döngüsü, Proje Yazma Bilgisi, Proje Yazma Aşamaları ve Başarılı Proje Örnekleri hakkında ayrıntılı bir eğitim verilecek. Böylesine önemli bir eğitime desteklerini sunan Zafer Kalkınma Ajansı yetkililerine teşekkür ederim" dedi.

EBEOĞLUGİL: EĞİTİMLER 18 NİSAN'DA BAŞLIYOR

Öğr. Gör. H. Feyyaz Ebeoğlugil de projenin ayrıntıları hakkında yaptığı açıklamada “Proje hedef kitle olarak belirlediği Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından oluşan 20 akademisyenle birlikte 30 yüksek lisans ve lisans, 5 yabancı uyruklu, 5 de mezun öğrenci proje kapsamında eğitim alacak. Bu proje öğretim elemanları, öğrenciler, yabancı uyruklu öğrenciler ve mezunların birlikte yararlanacağı ilk proje olması açısından son derece önemli. Proje kapsamında öğrencilerin kariyer gelişimlerine hem eğitim alan öğretim elemanları hem de doğrudan eğitim alan öğrenciler aracılığıyla katkı sağlanması amaçlanıyor" şeklinde konuştu.

Eğitimler sonrası Ulusal Ajans, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı kurumların uluslararası ve ulusal proje başvurularına daha fazla proje başvurusu yapılmasına da katkı sağlanmasının hedeflendiğini kaydeden Öğr. Gör. Ebeoğlugil, Zafer Kalkınma Ajansından alınacak destek çerçevesinde eğitimlerin 18 Nisan’da başlayacağını ve başvurular için DPÜKAMER sosyal medya hesapları ve resmi internet sayfasından yapılacak duyuruların takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 11 Mart 2020, Çarşamba / 864 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Feyyaz Ebeoğlugil, Prof. Dr. Mustafa Aydın, DPÜKAMER,

Bu Kategorideki Diğer Haberler