DPÜ’lüler Orman Yangınlarıyla Mücadelede Gönüllü Oldu

Orman Yangınlarıyla Mücadelede Görev Yapan Gönüllüler Hakkında Yönetmelik kapsamında eğitimler veren Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, Yangın Gönüllülerinin Eğitimlerini bu kez Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümünün 81 öğrencisi için verdi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencileri, Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından verilen Yangın Gönüllülerinin Eğitimlerine katıldı.

DPÜ Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölüm Başkanımız Öğr. Gör. Ali Telli’nin organizasyon ve Üniversitemizin ev sahipliğinde yürütülen eğitim, Kütahya Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar Yaman Sağlam koordinasyonunda Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü A. Yavuz Helvacı ve Şube Mühendisi A.Başar Kavcin tarafından gerçekleştirildi.

Bölümümüzün 81 öğrencisinin oluşturduğu Orman Yangını Gönüllü Ekipleri, eğitimde Temel Orman Yangını Bilgisi, Orman Yangınlarına Müdahale, İlk Yardım, Kişisel Koruyucu Donanım, İş Güvenliği ve Orman Yangınlarında Kullanılan Araç-Gereç ve Ekipmanlar hakkında 16 saatlik bir eğitim aldılar.

Eğitim sonunda gerçekleştirilen tatbikatta arazözlerin kullanımı ve el aletleri uygulamalı olarak öğrencilerimize gösterildi. Yapılan sınavda başarı göstererek "Orman Yangınlarıyla Mücadele Gönüllüsü" olmaya hak kazanan öğrencilerimize düzenlenen törenle katılım belgeleri sunuldu.

Eğitim sonunda Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Erdem tarafından Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine Teşekkür Belgesi takdim edildi. 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 03 Mart 2020, Salı / 354 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler