Prof. Dr. Mustafa Aydın Söyleyeceklerimiz Var’a Konuk Oldu

Rektör yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, Afyonkarahisar’ın yerel televizyon kanalı olan Kanal 3’te yayımlanan Güngör Avcıoğlu’nun sunduğu Söyleyeceklerimiz Var programının konuğu oldu.

Prof. Dr. Mustafa Aydın, Kanal 3'te yayımlanan Söyleyeceklerimiz Var programının konuğu oldu.

Gazeteci Güngör Avcıoğlu tarafından sunulan programa katılan Prof. Dr. Mustafa Aydın, konuşmasına özgeçmişinden ve Üniversitemiz hakkında genel bilgilerden söz ederek başladı. Daha sonra da Avcıoğlu'nun Üniversitemiz ve gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

DUMLUPINAR'IN 100. YILINA 100 PROJE

Üniversitemiz bünyesinde kurulan Zafer Bayramı'nın 100. Yıl Etkinlik Komisyonundan bahseden Aydın, "Özellikle Dumlupınar'ın tarihi değerini tekrar kazandırmak için yola çıktık. Kütahya Valimiz Dr. Ömer Toraman'ın da büyük destekleri oldu. Şu anda bir kısa filmin hazırlıkları devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda hayata geçecek ve medya organlarında da bunu göreceğiz. Ardından da 'Dumlupınar'ın 100. Yılına 100 Proje' adını verdiğimiz bir dizi projeye başlayacağız. Örneğin film gösterimleri, konuklarımız için barınma alanları Türk Yıldızları gösterisi, 20 bin kişi ile Şehitliğe yürüyüş, çeşitli hediyelik eşyaların hazırlanması ve bir panoroma müzesi kurulması gibi projelerimiz var. Bu çalışmalar Vali Bey'in başkanlığındaki komisyon tarafından yürütülmeye devam ediyor" şeklinde konuştu.

DUMLUPINAR MYO BU YIL İLK ÖĞRENCİLERİNİ ALACAK

Dumlupınar Meslek Yüksekokulumuzun bu yıl öğrenci kabulüne başlayacağını ifade eden Aydın, "Adını aldığımız Dumlupınar ilçemizin üniversitemizden akademik anlamda bir pay almaması çok doğru görünmüyor. Biz bu sebeple Dumlupınar Meslek Yüksekokulumuzu yeniden hayata geçirme kararı aldık. Bu kararın ardından da Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Dumlupınar halkının büyük desteğini gördük. Geçmişte kurulan ancak öğrencisi olmayan Dumlupınar Meslek Yüksekokulumuz, YÖK'ün belirlediği öğrenci kabul koşullarını da karşılıyor. Dolayısıyla 2020'nin güz döneminde ilk öğrencilerimizi almayı planlıyoruz" dedi.

"EGE BÖLGESİ KARİYER FUARINDA BİZ DE OLACAĞIZ"

Üniversitemizin son dönemde yürüttüğü iş birliği anlaşmalarından da söz eden Prof. Dr. Mustafa Aydın, "Bu yıl Mart ayında DPÜ bünyesinde yer alan Kariyer ve Mezun Merkezimizle Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin yürütücülüğünde ve Ege Üniversitesinin ev sahipliğinde Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2020'ye katılacağız. Burada 500 firma ve 50 binin üzerinde öğrencinin buraya katılması planlanıyor. Biz de buradaki 17 paydaş üniversiteden biri de biziz. Kütahya'dan da 11 firmanın katılım göstereceğinin de sözünü aldık. Biz de o fuarda yerimizi alacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 23 Şubat 2020, Pazar / 1245 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Prof. Dr. Mustafa Aydın, Kanal 3, Söyleyeceklerimiz Var,

Bu Kategorideki Diğer Haberler