Kütahya’nın Biyolojik Çeşitliliği DPÜ Tarafından da İzlenecek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Biyoloji Bölümü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) arasında Kütahya iline ait biyolojik çeşitlilik envanter ve izleme projesi kapsamında flora alanında iş birliği yapılması için protokol imzalandı.

DPÜ Biyoloji Bölümü ile DKMP arasında Kütahya'nın Biyolojik Çeşitliliğinin izlenmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversitemizin Rektörlük makamında düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, Başkomutan Tarihi Milli Parkı Müdür Vekili Serpil Taşpınar, Tarım ve Orman Bakanlığının 5. Bölge Müdür Vekili Şahin Çılgın ile Kütahya Şubesi Müdürü İsmail Lafcioğlu katıldı.

İmzalanan protokol ile DKMP tarafından başlatılan Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi kapsamında Kütahya iline ait biyolojik çeşitlilik envanter ve izleme projesi kapsamında flora alanında DPÜ Biyoloji bölümü ile DKMP izleme çalışmalarını iş birliği içerisinde yapılabilmesi konusunda uzlaşmaya varıldı.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 24 Şubat 2020, Pazartesi / 950 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler