DPÜ’de Akademik İntihali Önleme Eğitimleri Verildi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı iş birliğinde akademik intihali engellemeye yardımcı programların kullanımına yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi iş birliğinde akademik intihali engellemeye yardımcı programların kullanımına yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Fen Edebiyat Fakültemizde düzenlenen ve Serdinç Kaya'nın eğitim danışmanı olduğu etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın ve Genel Sekreter Vekilimiz Prof. Dr. Atilla Batur ile  çok sayıda akademisyen ve öğrencimiz katıldı.

Seminerde intihali engellemeye yardımcı programlar Turnitin ve iThenthicate programlarının özellikleri hakkında bilgi verildi ve akademik intihali önlemek için dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat çekildi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 18 Şubat 2020, Salı / 1107 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Prof. Dr. Kazım Uysal,

Bu Kategorideki Diğer Haberler