TÜSF Kros Türkiye Şampiyonasına DPÜ Damgası

’Onurlu Mücadele Gururlu Temsil’ sloganıyla mücadele eden Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin öğrencileri Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Arası Kros Türkiye Şampiyonası’ndan iki Türkiye şampiyonluğu ve bir Türkiye ikinciliği ile döndü.

Üniversitemizin öğrencileri Üniversiteler Arası Kros Türkiye Şampiyonası'nda iki kategoride birincilik elde ettiler.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinin ev sahipliğinde, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen ve bireysel, takım ve karma takım kategorilerinde gerçekleştirilen şampiyonaya Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Atletizm Branş Sorumlusu Öğr. Gör. Dr. Ahmet Korkut Yapıcı antrenörlüğünde katıldı.

BİREYSEL KATEGORİDE SPORCUMUZ REGASA TÜRKİYE ŞAMPİYONU

DPÜ'nün şampiyonadaki ilk birinciliği ise bireysel kategoride geldi. Bu kategoride yarışan sporcumuz Fetene Alemu Regasa, 26 dakika 32 saniyelik derecesiyle yarışı ilk sırada tamamlayıp Türkiye şampiyonluğuna ulaştı.

Takım kategorisinde ise DPÜ Erkek Kros Takımı şampiyonayı ikinci tamamladı ve kendine podyumda yer buldu. 17 Üniversiteden 106 sporcunun yarıştığı takım kategorisinde sporcularımızdan Bekirhan Kabadayı 13., Ali Şimşek 16., Yüksel Gültekin 17. ve Emrah Taşci ise  24. sırayı elde etti.

KARMA TAKIMDA DA ŞAMPİYON DPÜ   

Şampiyonada bir ilk daha yaşandı ve ilk kez Karma Takım kategorisinde bir yarışma yapıldı.

Üniversitelerin kadın ve erkek takımlarında yer alıp takım koşusuna katılmayan iki kadın ve iki erkek sporcudan oluşan karma takım Dünya Atletizm Kros yarışmalarında ilk kez TÜSF yarışmasında uygulandı.

Kadın-Erkek-Kadın-Erkek biçiminde sıralanarak her takım sporcusunun 1,5 km mesafe koştuğu ve toplam 6 km'lik bir parkurda koşulan Karma Takım yarışlarında şampiyonluğa Sabriye Güzelyurt, Arif Demir, Mihriban Dilmaç ve Abdulsamet Arıkan’dan oluşan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Karma Takımı oldu.

Sporcularımız 20 dakika 16 saniyelik dereceleriyle ilk kez düzenlenen bu kategoride Türkiye Şampiyonluğuna ulaştılar.

Şampiyonayı yerinde takip eden Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Adnan Ersoy yarışmaların ardından başarı elde eden sporcularımızı ve antrenörümüzü tebrik etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 18 Şubat 2020, Salı / 1055 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Üniversiteler Arası Kros Türkiye Şampiyonası,

Bu Kategorideki Diğer Haberler