DPÜ ile KSBÜ Arasında İş Birliği Protokolü

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında DPÜ merkezi laboratuvarların kullanımına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

DPÜ ile KSBÜ arasında merkezi laboratuvarların kullanımına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Rektörlük makamında düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Prof. Dr. Mustafa Aydın, KSBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Atilla Batur ve KSBÜ Genel Sekreteri Kutlu Önal ve her iki kurumun akademik ve idari personelleri katıldı.

UYSAL: ÖNEMLİ OLAN LABORATUVARLARIN KAMUYA NE KADAR FAYDALI OLDUĞU

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, her iki üniversitenin de aynı yerleşkeyi kullanan ve aynı olanaklardan yararlanan üniversiteler olduğunu ve imzalanan bu protokolün aslında var olan çalışma düzeninin resmiyete dökülmesi olduğunu söyledi ve "Önemli olan imzalar değil, akademisyenlerimizin çalışması ve elde edeceği başarılar" şeklinde konuştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ise yaptığı açıklamada "Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin sahip olduğu olanaklarını Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile paylaşmaya devam ediyor ve etmeye de devam edecek. Sahip olduğumuz laboratuvarlar ve cihazlar kamu yararına kullanılmak için bizlere tahsis edildi. Bu olanakları kimin kullandığından çok, ne kadar kamu yararına kullanıldığı önemli. Bu nedenle bu protokolü imzalamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından her iki rektör de DPÜ ile KSBÜ Arasında Merkezi Araştırma Laboratuvarlarının Kullanımına ilişkin İş Birliği Yapılmasına Dair Protokol'e imza attı. Törenin ardından her iki rektör de imzalanan protokolün her iki kuruma hayırlı olmasını diledi.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 05 Şubat 2020, Çarşamba / 1536 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, DPÜ-ILTEM, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, KSBÜ,

Bu Kategorideki Diğer Haberler