Başkomutan Tarihi Milli Parkı Belgesel Oluyor

Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak da bilinen Dumlupınar Meydan Savaşı’nın tarihi sürecini anlatan belgeselin hazırlanmasına ilişkin protokol Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın da katıldığı törenle imzalandı.

Başkomutan Meydan Muharebesi’nin tarihi sürecini anlatan belgeselin hazırlanmasına ilişkin protokol törenle imzalandı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan törene; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal, Dumlupınar Kaymakamı Abdulkerem Abbasoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Aydın, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Levent Mercin ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Şahin Çılgın katıldı. 

Başkomutan Tarihi Milli Parkı’nın kaynak değerlerinden olan anıt ve şehitliklerin tanınırlığını artırmak, 30 Ağustos’ta Kütahya’da kesin zaferle sonuçlanan Dumlupınar Meydan Savaşı'nı gelecek nesillerin hafızalarında canlı tutmak amacıyla hazırlanacak belgeselde Dumlupınar, Altıntaş ve Kocatepe bölümlerine yer verilecek. 

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 27 Aralık 2019, Cuma / 2467 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, kütahya valiliği, Başkomutan Tarihi Milli Parkı, Başkomutan Meydan Muharebesi, Dumlupınar Meydan Muharebesi, Dumlupınar Kaymakamlığı,

Bu Kategorideki Diğer Haberler