DPÜ KAMER’den Kros Otomotiv’e Teknik Gezi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezi, Üniversitemizin çeşitli bölümlerinde öğrencim gören 45 öğrencimiz için Kros Otomotiv’e bir teknik gezi düzenledi.

DPÜ Kariyer ve Mezun Merkezi (DPÜ KAMER) öğrencilerimiz için Kros Otomotiv'e bir teknik gezi düzenledi.

Üniversitemizin Mühendislik, Fen Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Kütahya Uygulamalı Bilimler fakülteleri ile, Kütahya Teknik Bilimler, Kütahya Sosyal Bilimler ve Kütahya Güzel Sanatlar meslek yüksekokullarının öğrencilerinden 45 kişilik bir öğrenci grubu, DPÜ KAMER Koordinatörümüz Öğr. Gör. H. Feyyaz Ebeoğlugil eşliğinde Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Kros Otomotiv'e gelerek, şirketin genel merkezini ziyaret ettiler ve yetkililerden bilgi aldılar.

Gezide Kros Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Yıldırım, öğrencilerimizi selamlayarak başladığı konuşmasında şirketi hakkında genel bir tanıtım yaptı ve iş ve staj programları hakkında öğrencilerimizi ayrıntılı bilgiler verdi.

Selçuk Yıldırım, DPÜ KAMER eşgüdümünde Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında gerçekleştirilen Mentorluk Projesi'nin paydaşlarından biri olmaktan duyukları memnuniyeti ifade ederek, şirket bünyesinde sürdürdükleri KEP Projesinin de öğrenciler için önemli bir staj olanağı olduğunu ifade etti.

Şirket tanıtımının ardından gezi, fabrikanın iş alanlarının gezilmesi ve öğrencilerimize yemek ikramı ile sona erdi.

Ziyaretin sonunda Öğr. Gör. H. Feyyaz Ebeoğlugil, Selçuk Yıldırım'a ziyarete ev sahipliği yaptıları için teşekkür ederek günün anısına Üniversitemizin anahtar anahtarını sundu.

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Öğr. Gör. Ebeoğlugil, Kütahya sanayisinde iş olanağı sağlayan şirketlerin öğrencilerimiz tarafından daha iyi tanınmasının yanında staj ve iş başvuruları açısından öğrencilerimizin farkındalık düzeyinin artırılması adına bu tür gezilerin bahar döneminde de sürdürüleceğini ifade etti.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 20 Aralık 2019, Cuma / 260 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Kros Otomotiv, DPÜ KAMER,

Bu Kategorideki Diğer Haberler