Hisarcık MYO’da TÜBİTAK Bilim Söyleşisi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Hisarcık Meslek Yüksekokulu TÜBİTAK tarafından organize edilen bilim söyleşileri kapsamında 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik “Biyomedikal Cihazlar, Tıbbi Görüntüleme, Sinyal İşleme ve İnceleme” konulu söyleşiye ev sahipliği yaptı.

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde TÜBİTAK tarafından organize edilen bilim söyleşileri kapsamında 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik “Biyomedikal Cihazlar, Tıbbi Görüntüleme, Sinyal İşleme ve İnceleme” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Hisarcık Meslek Yüksekokulumuzun amfisinde düzenlenen söyleşiye konuşmacı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Teknoloji Fakültesinde görevli Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Kitiş'in yanı sıra Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Aydın ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Kitiş, yaklaşık 2 saat süren bir söyleşide, öğrencilere biyomedikal cihazlar, tıbbi görüntüleme, tıbbi sinyal işleme ve inceleme konularında bilgiler verdi. Aynı zamanda öğrencilerin mezun olduklarında hangi bölümleri seçebilecekleri hakkında bilgilendirmede bulunan Şükrü Kitiş, öğrencilerin sorularını da cevaplandırdı.

Söyleşi sonunda Kitiş’e Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci tarafından plaket sunuldu.

TÜBİTAK Bilim Söyleşilerinin bilim insanlarını öğrencilerle buluşturarak toplumda bilim farkındalığını ve popüler bilim okuryazarlığını artırmayı hedefleyen etkinlikler olduğunu belirten yetkililer,” Bu etkinlikler çerçevesinde temel bilimler, sosyal bilimler, teknoloji, mühendislik, sanat ve tasarım konularında farkındalık oluşturmak; hedef kitlenin bilimsel konuları, kavramları ve süreçleri alanında uzman bir konuşmacının deneyimlerinden yola çıkarak anlamasına imkân sağlamak ” olduğunu ifade ettiler.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 16 Aralık 2019, Pazartesi / 133 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, TÜBITAK, Hisarcık MYO,

Bu Kategorideki Diğer Haberler