BESYO Öğrencilerimizden Hasan Başyiğit’e Ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda (DPÜ BESYO) eğitim gören 15 öğrencimiz, yaptıkları projeler ve çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla Kütahya İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’i ziyaret etti.

DPÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda eğitim gören 15 öğrencimiz İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit'i ziyaret etti.

Öğrencilerimizi Müdürlüğün Maarif Salonu'nda konuk eden Müdür Hasan Başyiğit'e, öğrencilerimiz tarafından yaptıkları projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verildi.

DPÜ BESYO öğrencileri Kütahya İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneğinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde, 20 kişilik ekiple okçuluk, karate, wushu, tekvando dallarında verdikleri kursları, 'Biz Bir Aileyiz' projesi kapsamında kurs verdikleri öğrencilerin ailelerine yapılan ziyaretleri ve Başyiğit'e aktardılar.

Üniversite öğrencilerinin proje ve çalışmalarını dinleyen Müdür Hasan Başyiğit, yaptıkları çalışmalarla sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkı sağladıkları, öğrencilerin zamanlarını etkin ve verimli değerlendirmelerine yardımcı oldukları için kendilerine teşekkür etti.

Öğrencilerimizin lise ve ortaokullarda öğrenim gören 6 okuldan 400 öğrenciye verdikleri kurslar yıl boyunca devam ediyor. Haftanın 3 gününü bu kurslara ayıran öğrencilerimiz, ayrıca 'Bir Hayalim Var' projesiyle öğrencileri hayal kurmaya teşvik ederek kurdukları hayalleri kağıda dökmelerini sağlıyorlar. Öğrencilerimiz, kağıda dökülen hayallerin gerçekleşmesi için ellerinden geleni yaparak çocukları hayallerine kavuşturmayı amaçlıyorlar.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 12 Aralık 2019, Perşembe / 382 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, besyo, dumlupinar üniversitesi, kütahya il milli eğitim müdürlüğü,

Bu Kategorideki Diğer Haberler