Emet ve Hisarcık MYO’dan Dumlupınar ve Kütahya Ziyareti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Emet ve Hisarcık Meslek Yüksekokulu yöneticileri ve öğrencileri Dumlupınar Şehitliğine ve Kütahya il merkezine ziyarette bulundular.

Hisarcık ve Emet Meslek Yüksekokullarımızın öğrencileri Dumlupınar ilçesini ve Kütahya il merkezini ziyaret ettiler.

Geziye Emet MYO Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Uğur Saylan, Hisarcık MYO Müdürümüz Öğr. Gör. Ahmet Danış, her iki kurumun akademik ve idari personelleri ve öğrencilerimiz katıldı.

Emet ve Hisarcık belediyelerinin ulaşım desteği verdiği gezide öğrencilerimiz ilçelerinden yola çıkarak Dumlupınar'da buluştular. Dumlupınar Belediyesinde görevli olan Yunus Yeşilpınar rehberliğinde Dumlupınar Şehitliği, Dumlupınar Müzesi, Atatürk Evi'ni ziyaret eden öğrencilerimiz, Zafertepeçalköy'ün ardından Kütahya şehir merkezini de ziyaret ettikten sonra ilçelerine döndüler.

Geziyle ilgili ortak bir açıklama yapan Dr. Öğr. Üyesi Uğur Saylan ve Öğr. Gör. Ahmet Danış, ortak bir gezi düzenleme fikrinin, iki MYO arasında daha önce gerçekleştirilen eşgüdüm toplantısında alındığını belirterek, "Kuruluşun ve kurtuluşun toprakları olan Dumlupınar ilçemizdeki tarihi mekanları ve Kütahyamızı, ülkemizin dört bir yanından Emet ve Hisarcık ilçemize öğrenim için gelen öğrencilerimize tanıtma fırsatı bulduk" ifadelerini kullandılar ve gezinin düzenlenmesinde katkı sağlayan her iki ilçenin yerel yönetimlerine teşekkür ettiler.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 10 Aralık 2019, Salı / 492 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, Dumlupinar, dumlupinar üniversitesi, Emet Meslek Yüksekokulu, Dumlupınar Şehitliği, Hisarcık Meslek Yüksekokulu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler