Domaniç Hayme Ana MYO’da Sigortacılık Konuşuldu

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı Müdürü Mehmet Kalkavan’ın konuşmacı olduğu Türk Sigortacılık Sektöründe Güncel Gelişmeler ve Bireysel Emeklilik Sistemi başlıklı konferans verildi.

DPÜ Hayme Ana MYO'da Türk Sigortacılık Sektöründe Güncel Gelişmeler ve Bireysel Emeklilik Sistemi başlıklı konferans düzenlendi.

MYO Toplantı Salonu'nda düzenlenen konferansa konuşmacı olan Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı Müdürü Mehmet Kalkavan'ın yanı sıra, Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Özerdem, Afyonkarahisar Gümüş Sigorta Acentesi sahibi Durmuş Gümüş, üniversitemizin akademik ve idari personelleri ve öğrencilerimiz katıldı.

Mehmet Kalkavan, konuşmasında sigortacılığın ortaya çıkışından sigortanın türlerine ve işleyişine, risk türlerinden sigorta sektöründeki aktörler ve kuruluşlara kadar pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

Konferansta sigortacılık sektöründe kariyer fırsatları konusunda bilgiler de sunan Kalkavan, etkinliğin son bölümünde öğrencilerden gelen soruları da cevapladı. Konferansın ardından Domaniç Hayme Ana MYO Müdürü Öğr. Gör. Türkmen Kalkan, Mehmet Kalkavan'a verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederek, günün anısına bir çini tabak sundu.

Haberi Paylaş

Basın Yayın Halkla İlişkiler - 12 Kasım 2019, Salı / 320 defa okundu.

Etiketler : DPU, Kütahya, dumlupinar üniversitesi, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu,

Bu Kategorideki Diğer Haberler